Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 10:10:51

Аграрна селекторна нарада: більше уваги тваринництву та озимим посівам

12.11.2011   08:42Агенцiя

Через погіршення погодних умов восени поточного року в Україні посіяні озимі культури потребують прискіпливої уваги. Про це 11 листопада на всеукраїнській селекторній нараді повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень.

В чернігівській студії у селекторній нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації з аграрних питань Олександр Шанойло та керівники профільних структурних підрозділів.

За даними Олександра Сеня, у країні озимі посіви через погодні негаразди зійшли лише на сімдесяти відсотках засіяних площ. При цьому третина всієї озимини, що зійшла, знаходиться у слабкому та зрідженому стані. А у деяких центральних регіонах взагалі зійшло не більше половини посіяної озимини. “Це свідчить про те, що навесні, скоріш за все, пересіватимемо значні площі, — Зауважив заступник міністра. — Прошу в регіонах бути готовими до такого перебігу подій”.

Натомість, ситуація у Чернігівській області зі станом озимих культур задовільна: в регіоні зійшло сто відсотків посіяної озимини, при цьому понад вісімдесят відсотків сходів знаходяться у доброму та задовільному стані.

“Але все одно ми маємо пильно стежити за вегетацією та зимівлею озимих культур: здійснювати моніторинг та тримати зворотній зв’язок, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — “Адже стовідсотково бути впевненими, що погодні умови нас не підведуть, ми не можемо”.

В ході селекторної наради заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень акцентував увагу аграрного активу країни на необхідності покращання показників роботи тваринницької галузі: збільшувати виробництво молока, нарощувати поголів’я великої рогатої худоби та свиней, тим більше, що ціни на свинину останнім часом значно підвищились.

На селекторній нараді було також зазначено, що в Україні тривають роботи зі збирання врожаю 2011 року. Вже намолочено понад 50 мільйонів тонн зерна, в тому числі — 18 мільйонів тонн зерна кукурудзи. В Чернігівській області наразі зібрано майже два мільйони тонн збіжжя, в тому числі більше мільйона тонн зерна кукурудзи..

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності 10:04

Мінна безпека, правила поводження під час перебування в екосистемах - основні теми бесід, які проводять співробітники районних підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області під час рейдових відпрацювань на території населених пунктів Чернігівщини

Кого шукають роботодавці Чернігівської області?

Кого шукають роботодавці Чернігівської області? 10:02

Не секрет, що через воєнну агресію вакансій на Чернігівщині поменшало. Проте бізнес поступово оживає і заявляє про потребу в кадрах. Тож на кого є попит у роботодавців вже сьогодні?

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні 09:50

Останнім часом збільшилася кількість отруєнь молодих людей алкогольними напоями.

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії 09:43

За яких обставин у Чернігові утворилася єврейська громада? Який відсоток населення вони складали в ХІХ ст. та в яких сферах були задіяні? Які будівлі нашого обласного центру з’явилися завдяки євреям? Де розташовувалися місцеві синагоги раніше, а де нині? Який внесок зробили місцеві євреї в економіку, освіту, культуру Чернігова?

Валерій Залужний: «Моя рідня і досі живе в Чернігові»

Валерій Залужний: «Моя рідня і досі живе в Чернігові» 09:04

Одна, без сумніву, з найвідоміших родин України - Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, виявляється, має чимало спільного і з Черніговом, і з Чернігівщиною.