Смолинському торфозаводу – 34! Як це було…
«Смолинський торфозавод», який нині є філією державного підприємства «Чернігівторф» відзначає своє 34-річчя з дня заснування.
27 вересня 1987 року з заводу вийшов перший брикет. Це – наймолодший торфозавод України, в історії якого були різні періоди. Попри всі перипетії та непростий період життя торфогалузі, завод досі існує та виробляє продукцію, а його працівники відзначають два дні народження підприємства – момент заснування та момент другого запуску після кількарічного простою.
Історія заснування підприємства сягає 80-х років минулого століття – саме тоді вичерпувались торф’яні ресурси на Мньовському масиві і настала потреба переходити на іншу площу та будувати завод. Спочатку планували звести його біля села Авдіївки Сосницького району. Але тамтешній голова колгоспу ніби ні собі, ні людям – не дозволив спеціалістам обробляти колгоспне болото. У Смолині грунт для взаєморозуміння виявився тривкішим, тут глибоко усвідомлювали і розуміли значення, державну важливість виробництва паливних ресурсів.
Отже, будувати так будувати! За ініціативою знизу 31 грудня 1983 року видається наказ по Міністерству місцевої промисловості будувати у Смолині завод, а 27 вересня 1987 року пішов перший брикет. Нині на заводі зауважують, що ресурсів за умови інтенсивного видобутку вистачить щонайменше на 80 років. Додамо, попри всі складності цього річ підприємство закінчило сезон заготівлі фрезерного торфу з цифрою у 20 тисяч тонн! Ще 10 тисяч тон – залишків із минулого року. Такої кількості фрезеру достатньо для безперебійної роботи підприємства на одному пресі. Другий прес, як відомо, в неробочому стані. Обладнання заводу та його основні технічні засобі фактично не змінювалися з часу заснування.
http://smolyntorf.com/2021/09/28/smolynskomu-torfozavodu-34/
Останні новини Чернігівщини
Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22
Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.
Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20
Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.
У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49
10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.
Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08
Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.