Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 10:13:16

Питання житлового будівництва – на контролі у влади

10.11.2011   11:14

Стан житлового будівництва в області та заходи, спрямовані на введення в експлуатацію об’єктів житла у 2011 році, розглянули і обговорили під час наради, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко 9 листопада.

До діалогу були запрошені Чернігівський міський голова Олександр Соколов, заступники голів районних державних адміністрацій, керівники будівельних організацій області, представники проектних, дозвільних організацій, Держкомзему.

Відкриваючи нараду, Станіслав Прокопенко відмітив, що за підсумками 9 місяців поточного року введено в експлуатацію 64,8 тис. м.кв. житла. Залишились не введеними в експлуатацію будинки, що планувалося ввести до 1 жовтня 2011 року. За словами першого заступника голови облдержадміністрації, особливу стурбованість викликає введення індивідуального житла, темпи якого складають 55,6% до минулорічного. У поточному році у м. Чернігові заплановано ввести в експлуатацію житлових будинків загальною площею 70 тис. м. кв, а за 9 місяців введено лише 35тис. м.кв. Виконання річного завдання знаходиться під великим сумнівом.

Окрім цього в місті знаходиться 32 об’єкти приватної форми власності готових до введення в експлуатацію, та не потребують додаткового фінансування, кошторисна вартість їх складає майже 440 тис.гривень. Значна їх кількість тривалий час вже експлуатується, не маючи на це дозволу. Головним чином це приміщення банківських установ, офісів та магазинів. На розвиток інфраструктури Чернігів недоотримає 45 млн гривень. Для вирішення цього питання, на думку Станіслава Прокопенка, виконавчому комітету міської ради разом з інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю необхідно тісно попрацювати із забудовниками.

«На останньому розширеному засіданні Кабінету Міністрів України було піддано критиці керівництво міста Чернігова щодо численних скарг забудовників відносно дольової участі в розвитку інфраструктури міста при будівництві житла», - зауважив Станіслав Прокопенко. Під час наради він поставив конкретне завдання виконавчому комітету міськради – проаналізувати обґрунтованість цих скарг та відповідність прийнятих рішень чинному законодавству.

Також перший заступник голови ОДА зазначив, що є проблеми із введенням індивідуального житлового будівництва. А саме, щоб ввести будинок в експлуатацію громадяни повинні витратити на оформлення документів майже 6 тисяч гривень.

На завершення свого виступу Станіслав Прокопенко поставив завдання перед будівельниками та органами виконавчої влади – до кінця поточного року за рахунок всіх джерел фінансування ввести в експлуатацію 156 тис. м. кв житла.

Під час конструктивного діалогу керівники будівельних організацій області, представники проектно-дозвільних організацій визначили шляхи виконання поставленого перед ними завдання.

За результатами наради готується відповідне протокольне доручення.

Останні новини Чернігівщини

Держпродспоживслужба: епізоотична ситуація в регіоні стабільна і контрольована

Держпродспоживслужба: епізоотична ситуація в регіоні стабільна і контрольована 09:39

Від початку року фахівці державних установ, що входять до складу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, виконали значний обсяг робіт щодо здійснення контролю і нагляду за особливо небезпечними заразними хворобами тварин.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:01

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 21 жовтня до 8:00 22 жовтня 2020 року.

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень 08:33

Податківцями виявлено злочинну схему ухилення від сплати податків та конвертації безготівкових коштів у готівку, яка діяла на території Чернігівської області протягом 2019-2020 років.

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі 08:12

Нові іномарки Renault Duster для оперативної і якісної роботи отримали групи реагування патрульної поліції в Бахмачі, Прилуках і Корюківці.