Зібрано рекордний врожай зернових - майже 5 млн 30 тонн
Станом на 18 грудня аграрії Чернігівської області намолотили майже 5,03 млн т зернових та зернобобових культур, що становить 101% до прогнозу і плюс 261 тис. т до відповідної дати 2019 року. Це найбільший валовий збір зернових в історії Чернігівщини.

Таку інформацію повідомили у Департаменті розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА з посиланням на оперативні дані районних держадміністрацій.
Як відомо, в 2019 році Чернігівщина вперше перетнула позначку в 5 мільйонів. Тоді було отримано 5,009 млн т зерна.
Цьогорічний рівень урожайності складає 63 ц/га. Зібрана площа – майже 800 тис. га або 96% площ, що на 59 тис. га більше, ніж у минулому році.
Найбільший вал зерна намолотили сільгосппідприємства Бахмацького та Прилуцького районів – понад 400 тис. тонн. Дещо менше зібрали аграрії Ічнянського, Бобровицького та Ніжинського – від 300 до 400 тис. тонн.
У тому числі кукурудза на зерно обмолочена на 536 тис. га або 95% площ. Це на 64 тис. га більше за минулорічний показник. Загалом намолочено 4,012 млн т, що перевищує обсяги 2019-го на 314 тис. т. Середня врожайність складає 74,8 ц/га.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.