Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 23:45:36

Чернігів планово розпочинає опалювальний сезон

06.10.2012   09:49

У цьому мали змогу переконатися місцеві журналісти під час традиційного прес-туру на Чернігівську ТЕЦ фірми “ТехНова”, найбільшу котельну ПАТ “Облтеплокомуненерго” по вул.Бєлова,6, а також комунальні підприємства міської ради “Зеленбуд” і “АТП-2528”.

Журналісти поспілкувалися з генеральним директором фірми “ТехНова” Олександром Корчинським, директором Чернігівської ТЕЦ Олександром Рудницьких, головою правління ПАТ “Облтеплокомуненерго” Іваном Лустою, начальником КП “Зеленбуд” Володимиром Брайком, керівником “АТП-2528” Святославом Трохименком. У прес-турі взяли участь Чернігівський міський голова Олександр Соколов та заступник міського голови Микола Сенькович.

Міський голова повідомив, що Чернігів планомірно вступає в опалювальний сезон. Як завжди, підготовка міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період була комплексною і розпочалася навесні. Житлово-експлуатаційні підприємства міста на кожен житловий будинок оформили паспорти готовності до роботи в опалювальний період, що підписані представниками житлово-експлуатадійного підприємства, теплопостачальника, а також інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернігівській області. Вирішується питання стосовно опалення квартир житлового будинку №52 по вул. Генерала Фікселя.

Директор Чернігівської ТЕЦ ознайомив журналістів з підготовкою підприємства до зими. Зокрема, учасники прес-туру відвідали хімічний цех, склад вугілля, де зараз зберігається 150 тис. т. вугілля.

“Запасу вугілля на підприємстві вистачить майже на 3 місяці”, – сказав О.Рудницьких, додавши, що якість вугілля відповідає необхідним стандартам.

Наразі станція працює у плановому режимі, задіяно два котли, ще два зарезервовано, а ремонт ще одного буде завершено до 20 жовтня.

“Повністю готові до опалювального сезону”, – запевнив представників ЗМІ О.Рудницьких. На сьогодні до теплопостачання підключено 18 об’єктів соціальної сфери із 60.

На ПАТ “Облтеплокомуненерго” до зими підготовлено усі 45 котелень (37 з них працюють у Чернігові), усі теплові мережі та 110 центральних теплових пунктів. Журналісти під час прес-туру відвідали котельну по вул.Бєлова, 6, що є найбільшою та найпотужнішою у місті (підключене навантаження становить 69,5249 Гкал/год, що складає 27% від всього підключеного навантаження підприємства по місту). Котельна забезпечує теплом 190 будинків та 19 об’єктів соціальної сфери. На котельній встановлено обладнання, що дозволяє економити енергоресурси. Зокрема, завдяки частотним перетворювачам річна економія електроенергії складає 5229,252 Мвт/год за рік (до 10%). А застосування теплоутилізаторів дозволяє досягти річної економії природного газу близько 715,8 тис. м. куб (при річному споживанні 17897, 1 тис. м. куб.). Цього року ПАТ “Облтеплокомуненерго” в реконструкцію та оновлення обладнання по області інвестувало 4,5 млн. грн., у Чернігові капітально відремонтовано котельну по вул.Смірнова, замінено 2 км теплотрас.

За словами І.Лусти, негативно на початок опалювального сезону впливає заборгованість за тепло, що сягає 28 млн.грн., хоча поточні платежі на сьогодні складають 98,8%.

КП “Зеленбуд” підготувало техніку, необхідний інвентар, аби взимку забезпечити прибирання скверів та паркових зон міста (підприємство є балансоутримувачем 800 газелених зон у Чернігові). Заготовлено 105 тонн пісчано-сольової суміші, до роботи у зимових умовах підготовлено 7 одиниць снігоприбиральної техніки. Також проведено відповідні навчання та необхідні інструктажі з працівниками щодо діяльності в осінньо-зимовий період.

Загалом у місті у процесі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період виконано поточний ремонт майже 260 покрівель, ремонт 33 опалювальних систем, 25 систем гарячого водопостачання, 111 систем холодного водопостачання, відремонтовано 44 об’єктів енергозабезпечення будинків (електрощитових). За інформацією управління житлово-комунального господарства міської ради, у Чернігові до зими 2012-2013 років комплексно підготовлено усі 1729 житлових будинків.

Увага приділялася не тільки комунальному, але й кооперативному та відомчому житлу. Виконані роботи з підготовки до експлуатації у зимовий період 281 кооперативних та відомчих будинків.

КП “АТП-2528” для обробки вулично-дорожньої мережі в зимовий період заготувало 7 тис. тонн піску та 0,415 тис. тонн солі, а також підготувало 40 одиниць спеціалізованої снігоприбиральної техніки із 52 запланованих. Ведуться переговори та укладаються угоди з підприємствами, які мають на балансі спеціальну техніку, щодо узгоджених дій взимку на випадок сильних снігопадів.

Заступник міського голови М.Сенькович повідомив, що уже підписано розпорядження міського голови про початок опалювального сезону. Згідно з розпорядженням, теплогенеруючим підприємствам, а також організаціям і установам, що мають відомчі котельні, рекомендовано розпочати опалювальний сезон 2012-2013 років з урахуванням середньодобової температури зовнішнього повітря. Теплопостачання лікарень, поліклінік, загальноосвітніх і дошкільних закладів розпочалося з 4 жовтня. Опалювальний сезон у житлових будинках почнеться з 8 жовтня.

Окремим пунктом розпорядження прописано проведення роз’яснювальної роботи з боржниками про необхідність термінового погашення заборгованості за опалення, гаряче водопостачання та інші комунальні послуги, адже їх якість також залежить від вчасної оплати.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».