Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 02:34:34

Чернігівське хімволокно ліквідують остаточно?

02.10.2012   12:19Агенцiя

Чернігівський обласний господарський суд почав ліквідацію чернігівського “Хімволокна”, яке не здатне погасити борги перед кредиторами. Найбільше завод заборгував головному своєму власникові – російському Альфа-банку. Однак, майна підприємства не вистачає, щоб погасити всі борги перед кредиторами

Чернігівське волокно з 2008 року більшу частину часу простоює. Згідно з реєстром, борги заводу складають 1 млрд. 52 млн. грн. Більше всього “Хімволокно” заборгувало російському Альфа-банку – 729,4 млн. грн. Також підприємство числиться в списку позичальників ТОВ “КУА” ІЗІ ЛАЙФ “(153,511 млн. грн.), ПАТ” Промінвестбанк “- 4,7 млн. грн. Останній позичав кошти під заставу майна.

Як писав Хімпром, до кризи “Чернігівське хімволокно” працювало успішно, наприклад, в 2006 році отримало 406 млн. грн. доходів і 6,3 млн. чистого прибутку. Потім була запланована масштабна реконструкція. Під неї були залучені кредити “Альфа-Банку” в сумі $ 55 млн. Через інвестиційної програми по реконструкції підприємства, яка проходила в період з 2006-2008 роках накопичилися борги.

Підприємство почало інвестиційні проекти з впровадження установки твердофазної поліконденсації – проектна вартість 20,4 млн. грн. і установки полімеризації ПА-6 – проектна вартість 204 млн. грн. Але почалася криза, і завод з осені 2008 року більшу частину часу простоює.

Виробничі потужності за 2010-2011 рік використовувались в залежності від наявності попиту споживачів. Наприклад, в 2010 році виробництво “Капрон” працювало на 6% від проектної потужності; виробництво “Анід” на 18%. У минулому році ситуація була не краща.

У результаті, 2011 рік “Чернігівське хімволокно” закінчило зі збитками 90237000 гривень. При таких фінансових показниках погасити борги неможливо. Про це йдеться в судовому рішенні від 24 вересня поточного року.

Саме тому прийнято рішення ліквідувати “Хімволокно”. “По причині недостатності майна, відповідач не здатний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури”, – повідомляють “Економічні вісті” з посиланням на рішення суду.

Вартість активів підприємства нижче його боргів і становить 860,5 млн. грн. Поки що зацікавлених у порятунку Чернігівського хімволокна інвесторів не знайшлося – в повідомленні Чернігівського господарського суду сказано, що пропозиції з боку можливих інвесторів і по санації боржника на адресу розпорядника майна не надходили.

Хімпром

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини