Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 20:26:47

Чернігівське хімволокно ліквідують остаточно?

02.10.2012   12:19Агенцiя

Чернігівський обласний господарський суд почав ліквідацію чернігівського “Хімволокна”, яке не здатне погасити борги перед кредиторами. Найбільше завод заборгував головному своєму власникові – російському Альфа-банку. Однак, майна підприємства не вистачає, щоб погасити всі борги перед кредиторами

Чернігівське волокно з 2008 року більшу частину часу простоює. Згідно з реєстром, борги заводу складають 1 млрд. 52 млн. грн. Більше всього “Хімволокно” заборгувало російському Альфа-банку – 729,4 млн. грн. Також підприємство числиться в списку позичальників ТОВ “КУА” ІЗІ ЛАЙФ “(153,511 млн. грн.), ПАТ” Промінвестбанк “- 4,7 млн. грн. Останній позичав кошти під заставу майна.

Як писав Хімпром, до кризи “Чернігівське хімволокно” працювало успішно, наприклад, в 2006 році отримало 406 млн. грн. доходів і 6,3 млн. чистого прибутку. Потім була запланована масштабна реконструкція. Під неї були залучені кредити “Альфа-Банку” в сумі $ 55 млн. Через інвестиційної програми по реконструкції підприємства, яка проходила в період з 2006-2008 роках накопичилися борги.

Підприємство почало інвестиційні проекти з впровадження установки твердофазної поліконденсації – проектна вартість 20,4 млн. грн. і установки полімеризації ПА-6 – проектна вартість 204 млн. грн. Але почалася криза, і завод з осені 2008 року більшу частину часу простоює.

Виробничі потужності за 2010-2011 рік використовувались в залежності від наявності попиту споживачів. Наприклад, в 2010 році виробництво “Капрон” працювало на 6% від проектної потужності; виробництво “Анід” на 18%. У минулому році ситуація була не краща.

У результаті, 2011 рік “Чернігівське хімволокно” закінчило зі збитками 90237000 гривень. При таких фінансових показниках погасити борги неможливо. Про це йдеться в судовому рішенні від 24 вересня поточного року.

Саме тому прийнято рішення ліквідувати “Хімволокно”. “По причині недостатності майна, відповідач не здатний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури”, – повідомляють “Економічні вісті” з посиланням на рішення суду.

Вартість активів підприємства нижче його боргів і становить 860,5 млн. грн. Поки що зацікавлених у порятунку Чернігівського хімволокна інвесторів не знайшлося – в повідомленні Чернігівського господарського суду сказано, що пропозиції з боку можливих інвесторів і по санації боржника на адресу розпорядника майна не надходили.

Хімпром

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини