Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн.
За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатних працівників в області за січень-червень 2020 року становила 8770 грн з темпом зростання до аналогічного періоду попереднього року 11,6%. Для порівняння, в Україні відповідно – 10928 грн.
Середня номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій у червні цього року становила 9621 грн (в Україні – 11579 грн), що у 2,0 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн). У порівнянні з попереднім місяцем цього року розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 12,3%, тоді як по країні в цілому – на 9,8%. Відповідно до аналогічного періоду минулого року відбувається зростання у всіх видах економічної діяльності – на 12,2%, в Україні – на 7,4%.
Середні показники заробітної плати штатних працівників сільського, лісового та рибного господарства області склали 11052 грн, що на 16,2% більше, ніж у працівників цього виду діяльності в країні в цілому. Перевищення на 5,6% відбулося у будівельників області по відношенню до будівельників країни. У промисловості області в середньому нараховували 10006 грн, у промисловості по Україні – 12430 грн.
Як вже повідомлялося, в області поступово стабілізується ситуація в економіці та соціальній сфері. Про це свідчить моніторинг ринку праці, який проводить Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА. У січні-травні 2020 року кількість нових робочих місць збільшилася на 1875. Найбільше робочих місць створено на підприємствах оптово-роздрібної торгівлі, автомобільного сервісу, промислової та інформаційно-телекомунікаційної галузей.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).