Що посіяли в області. ДОВІДКА
Під урожай 2020 р. в області посіяно 1331 тис.га сільськогосподарських культур, із них 85% засіяли підприємства.
Більшу частину зайнятих посівами площ (62%) відведено під зернові культури. Технічні культури займають 23%, кормові – 8%, картопля та овоче-баштанні – 7%.
Зернових культур посіяно на площі 829 тис.га. Більше, ніж торік, посіяно сорго, гречки, проса, жита, кукурудзи на зерно.
Зменшилися площі зернобобових культур, пшениці та ячменю. Найбільшу частку посівів у складі зернової групи займає кукурудза – 68%, за її посівами Чернігівщина поступається лише Полтавщині. За посівами жита наша область перша, вівса – третя, кормових культур – четверта.
Технічних культур посіяно на площі 312 тис.га, з них 75% становлять посіви соняшнику, 14% – сої, 9% – ріпаку, 2% – цукрового буряку. У порівнянні з минулим роком посівні площі соняшнику збільшилися на 10%, цукрового буряку – на 9%.
Картоплі посаджено 75 тис.га, овочів – 12 тис.га, що на рівні минулого року. Основними виробниками цих видів рослинницької продукції залишаються господарства населення. У них зосереджено 94% посівних площ картоплі та 98% – овочів.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:02
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59
Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.
На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08
У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.
Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04
У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».
10 червня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression