Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 17:15:07

"Зелений" водень зі сміття: на Чернігівщині може з’явитися потужний завод з виробництва біопалива та енергії,- Андрій Прокопенко

13.07.2020   09:38Агенцiя

Проблема накопичення сміття та відсутність його безпечної утилізації актуальна для всієї країни та потребує дій для вирішення.

Після проведення консультативних зустрічей з потенційними інвесторами та експертами Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА, звернувся листом до т.в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець з проханням сприяти обранню Чернігівської області в якості пілотної для реалізації інноваційного проєкту «Будівництво заводу з виробництва біопалива й енергії у складі Регіональних Центрів управління муніципальними, комерційними та промисловими відходами».

- Нещодавно до нас звернулась компанія “ТММ” з пропозицією налагодження переробки твердих побутових відходів у синтез-газ з високим вмістом водню. Це найбільш прогресивна та екологічна технологія визнана у світі. Саме з водневою енергетикою провідні західні країни пов'язують перспективи своїх національних економік, - пояснив Андрій Прокопенко.

Сьогодні Міністерство енергетики України розглядає перспективи налагодження німецько-українського партнерства в напрямку виробництва «зеленого» водню.

Прагнення Німеччини – стати одним зі світових лідерів у впровадженні H2-технологій у різних сферах. Для втілення мети країна готова інвестувати мільярди євро у нові компанії та наукові дослідження. Відповідно до водневої стратегії створення ринку Н2 є «спільним європейським проєктом» і стане одним із пріоритетів майбутнього головування Німеччини в Раді ЄС.

- Нині стоїть питання по вибору локацій для майбутніх заводів по виробництву джерел енергії з можливістю їх зберігання і транспортування. Чернігівщина має суттєві конкурентні переваги для реалізації такого інвестиційного проєкту, - зазначив голова ОДА.

Зокрема, це:
- наявність значного обсягу сировини для виробництва RDF-палива,
- вільні земельні ділянки з високим рівнем інвестиційної привабливості,
- інфраструктуру для транспортування та зберігання вироблених джерел енергії (водню).

На території області є два підземні газосховища: Червонопартизанське (с. Мрин) та Олишівське з проєктним активним об’ємом 1,5 млрд м³ та 660 млн м³ відповідно, а також магістральні газопроводи: Дашава-Київ-Брянськ-Москва та Тула-Шостка-Київ.

Економіка Чернігівської області отримає ряд плюсів від реалізації інноваційного проєкту.

Зокрема, можливість звести до мінімуму обсяги накопичення сміття, а на перспективу взагалі ліквідувати полігони твердих побутових відходів і сміттєзвалища. Нині в Чернігівській області розташовано 3 полігони і 50 сміттєзвалищ твердих побутових відходів. Загальна площа - майже 130 га. Щорічно область продукує тисячі тонн сміття. Обсяг накопичених відходів на сьогодні складає понад 7,5 млн тонн.

Також це дасть змогу наростити  інвестиції та створити нові робочі місця, отримувати стабільний дохід до місцевих бюджетів і забезпечити стійке економічне зростання.

Водночас, призведе до зниження потреб у викопних енергоносіях, найчастіше імпортованих. Область отримає додаткові перспективи експлуатації вітчизняної газотранспортної системи для експорту (транспортування) вироблених джерел енергії до ЄС.

- Ми зацікавлені в нарощуванні інвестицій та готові сприяти втіленню в життя ініціатив, спрямованих на розвиток регіону, - підкреслив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини