Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 січня, 23:32:08

Владислав Атрошенко: З року в рік кошти ДФРР розподіляються непропорційно

06.05.2020   09:08Агенцiя

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 5 травня на щотижневій розширеній нараді в черговий раз наголосив на тому, що кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), передбачені для розвитку громад і міст, повинні розподілятися більш справедливо.

- З року в рік я піднімав питання щодо розподілу коштів ДФРР по областях України. У цьому розподілі ситуація така: більше коштів ДФРР додається тим областям, у яких ВВП на душу населення нижчий. Тож, виявляється, у нас на Чернігівщині цей показник вищий, якщо на 2020 рік на нашу область виділено лише 92,6 млн грн?

Для порівняння: на Чернівецьку область виділено 146 млн грн, а там менша площа і менше людей проживає. Я впевнений, що, якщо враховувати всі доходи, то у Чернівцях більше коштів на душу населення, ніж у Чернігові.

На Херсонську область - 183 млн грн, Тернопільську – 174 млн грн, Сумську – 204 млн грн, Івано-Франківську – 222 млн грн, Волинську – 193 млн грн.

Хотів би зрозуміти, як відбувається цей розподіл? Чи може бути таке в державі? За рахунок чого? Області, які менші по території, де менше проживає мешканців і де, на мою думку, сукупно економіка значно більша, ніж у Чернігівській області, отримують коштів ДФРР у два рази більше.

На ці питання треба давати відповіді. У нас достатньо є для цього структур, у тому числі силових.

Мільярди гривень розподіляються нечесно з року в рік. Чи це не політична корупція? Хтось же за цим стоїть?

Я вважаю, що треба звернутися до всіх депутатів від Чернігівщини, незалежно від політичних кольорів, з проханням терміново звернути увагу на реальний розподіл коштів ДФРР по областям на 2020 рік. Зокрема, на Чернігівську область у порівнянні з іншими, - зазначив міський голова та дав доручення підготувати відповідне звернення.

Довідково: відповідно до інформації з офіційних веб-ресурсів державних органів, Державний фонд регіонального розвитку має розподілятися таким чином: 80% — відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні; 20% — для регіонів, у яких показник валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу менше 75% середнього показника по Україні.

Інвестиційні програми та проєкти регіонального розвитку, які затверджуються до фінансування за кошти ДФРР, відбираються на конкурсних засадах. Відбір відповідних програм та проєктів здійснюється регіональними комісіями, утвореними обласними та Київською міською держадміністраціями. Крім того, передбачається співфінансування поданих проектів з місцевих бюджетів - не менше 10%. Календарний план реалізації проектів має становити 1-3 роки.

Спочатку в 2020 році на реалізацію інвестиційних проєктів та програм ДФРР було передбачено 7,5 млрд гривень. Але після внесення змін до держбюджету на його фінансування залишили 4,9 млрд грн.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

16 січня - цього дня всі послуги мають надаватися українською

16 січня - цього дня всі послуги мають надаватися українською 16:10

16 відповідей про 16 січня. З цього дня всі послуги мають надаватися українською.

Виявлено 275 нових випадки COVID-19

Виявлено 275 нових випадки COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 15 січня в області зафіксовано 275 нових випадків COVID-19.

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності 12:23

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності говорили 14 січня під час тематичного семінару, організованого Чернігівським центром підвищення кваліфікації.

Регіональна конкурсна комісія з оцінки проєктів, які будуть реалізовуватися коштом ДФРР в Чернігівській області, визначилася з переліком на 2021 рік

Регіональна конкурсна комісія з оцінки проєктів, які будуть реалізовуватися коштом ДФРР в Чернігівській області, визначилася з переліком на 2021 рік 12:01

14 січня відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР.

Впродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 5 пожеж

Впродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 5 пожеж 11:48

За минулу добу на території Чернігівської області виникло 5 пожеж, з яких 4 у приватному житловому секторі громадян та 1 на об'єкті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини