Відсьогодні банки жорстко моніторять всі грошові операції
Новий закон про фінансовий моніторинг в Україні почав діяти з 28 квітня. Тепер банківська система жорстко моніторить всі фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів), а також грошові перекази в Україні та з-за кордону від 5 тис.грн.
Проте розбити суму на декілька платежів - не достатньо. Нацбанк наголосив, що отримати ці гроші ви зможете при відсутності ознак пов’язаності з іншими операціями, що в сумі перевищують 5000 грн. Картку і кошти в такому разі можуть заблокувати та попросити пояснити, що це за гроші. Якщо ці пояснення не задовільнять банк, то доступу до коштів не буде. Розблокування коштів в такому разі можна буде добитися тільки через суд.
Ще цей Закон збільшив порогову суму фіноперації, що підлягає фінансовому моніторингу, з 150 000 грн до 400 000 грн. Але зменшено кількість ознак, через які фінансова операція підлягатиме обов’язковому фінансовому моніторингу, з 17-ти до 4-х.
Всі перекази коштів в межах України до 30 000 грн повинні супроводжуватися як мінімум номером рахунка стосовно платника та отримувача. А перекази більше 30000 грн - детальною інформацією.
Також з 28 квітня для ідентифікації в банках не буде вимагатися особиста присутність клієнта, а відкрити рахунки можна буде з використанням відеозв’язку, BankID або електронного підпису.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.