Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 січня, 15:40:11

Чернігівські селяни додатково отримають 140 мільйонів гривень

17.09.2012   14:27Агенцiя

Цього року селяни Чернігівщини, які здають в оренду свої земельні паї, отримають на 139,7 мільйона гривень орендної плати більше, ніж торік.

Згідно договорів оренди земельних часток (паїв) селяни області цього року отримають від сільгосппідприємств-орендарів понад 357 мільйонів гривень. Минулого року їм сплатили понад 217 мільйонів гривень. Збільшення виплат відбувається за рахунок підняття розміру орендної плати в середньому по області з 3,5% до 3,9% від вартості орендованої землі.

Наразі селяни вже отримали за свої паї близько 250 мільйонів гривень (70%), решта орендної плати за 2012-й рік має надійти у поточному році.

“Сьогодні у середньому по області за свій пай власник землі отримує більше, ніж півтори тисячі гривень на рік, а ще декілька років тому це було значно менше тисячі, – говорить начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак. – Наразі в окремих районах з високим балом землі та потужними сільгосппідприємствами орендна плата сягає двох і навіть трьох тисяч гривень на рік. Є підприємства, що платять селянам по 4-5, а то і 6-7 відсотків від вартості землі, що вдвічі вище ніж в середньому по області. Наше завдання – постійно працювати з орендаторами землі над збільшенням розміру орендної плати і через цей механізм сприяти підняттю соціальних стандартів на селі”.

Довідка. Сьогодні в Чернігівській області власниками земельних паїв є майже 340 тисяч громадян, середній пай дорівнює 4,1 умовного гектару. Паї виплачуються грішми, зерном та іншою продукцією і послугами.

Прес-служба Головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини