Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 10:24:56

У Чернігівській області витратили 754, 5 тис. грн на тести ВІЛ

26.06.2019   12:22Агенцiя

На Чернігівщині упродовж першого півріччя 2018 року через систему Прозорро придбали діагностичних матеріалів, що дозволяють провести 62 729 тестувань на ВІЛ-інфекцію.

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що 97% придбаних тестів – лабораторні. Основним замовником лабораторних тестів у регіоні став Чернігівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

 -        Показник конкурентностізакупівель в регіоні високий – 97,2%, що свідчить про зацікавленість лікарень у заощадженні бюджетних коштів. Основними замовниками у закупівлях швидких тестів у регіоні є центральні районні лікарні. На них припадає 70% оголошених закупівель. Найбільше швидких тестів придбали для міського пологового будинку в Чернігові – 450 одиниць, - пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

За поширеністю інфекції область знаходиться на сьомому місці по Україні – 395,5 на 100 тис. населення. За січень-червень 2018 року в регіоні зареєстровано 224 нових випадків ВІЛ.

 У фокусі дослідження знаходяться лише 12 регіонів України, в яких впроваджується програма  PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів.

 Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують систематично проходити тестування на виявлення ВІЛ. Бажаючі можуть пройти тестування в сімейного лікаря.

 Довідково: матеріал створений у рамках проекту “ThinktanrersinHealthLink” за фінансової підтримки БО "100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ" в рамках реалізації проекту HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні" за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)

 Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації

Останні новини Чернігівщини

Громади Чернігівщини отримали 17 новеньких шкільних автобусів 10:17

Учора в Чернігові, Ніжині і Прилуках шкільний автотранспорт передали громадам області. Автобуси поїхали в Березнянську, Городнянську, Киїнську, Козелецьку, Куликівську, Вертіївську, Комарівську, Лосинівську, Мринську, Ладанську, Срібнянську, Сухополов'янську, Корюківську, Сновську, Понорницьку і Новгород-Сіверську громади.

Поліція Чернігівщини викрила організоване злочинне угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від військової служби 09:56

Медики систематично заробляли на військовозобов’язаних, одержуючи неправомірну вигоду за формування фіктивного пакету медичних документів на підставі яких в подальшому їх визнавали не придатними до військової служби за станом здоров'я з подальшим виключенням з військового обліку.

Реконструкція тепломереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги не впливає на подачу тепла й гарячої води споживачам КП «Теплокомуненерго» 09:15

Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» повідомляє, що роботи з реконструкції теплових мереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги виконуються у відповідності до умов договору з підрядною організацією.

Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 08:41

Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.

За підтримки Латвії у Чернігові запрацювало оновлене педіатричне відділення та Центр захисту прав людини 08:20

У Чернігівській центральній районній лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення. Цей проєкт реалізувала благодійна організація «Tavi draugi» коштом Уряду Латвії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини