Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 9 грудня, 00:17:20

Державна політика в оплаті праці

21.08.2012   19:16

20 серпня на засіданні прес-клубу «Ділове слово» Катерина Тимощенко, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – начальник управління праці, охарактеризувала основні напрями законодавчих новацій у сфері оплати праці.

Катерина Тимощенко

Катерина Тимощенко

Вона наголосила, що державна політика у сфері оплати праці направлена на підвищення рівня життя населення, і питання збільшення заробітної плати посідає одне з чільних місць серед соціальних ініціатив Президента України.

Катерина Тимощенко нагадала, що процес реформування оплати праці розпочато з кінця 1990-х років, коли підприємства набули права самостійно встановлювати фонд оплати праці, а також форми, системи та розміри оплати праці, а держава лише визначала мінімальну її величину.

Так, державою встановлюються мінімальні гарантії в оплаті праці, які є обов’язковими для всіх роботодавців та на всій території України. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати, який підвищується 5 разів протягом року, і з 1 липня становить 1102 гривні. З 1 жовтня він становитиме 1118 грн., з 1 грудня — 1134 грн.

У зв’язку з цим підвищено оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери: встановлені посадові оклади (тарифні ставки) працівникам першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати; визначено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, виходячи з якого розраховуються розміри посадових окладів (тарифних ставок) за Єдиною тарифною сіткою — з 1 липня він становить 802 грн, з 1 вересня — 807 грн, з 1 жовтня — 823 грн, з 1 грудня — 839 гривень. Як зазначила Катерина Тимощенко, покращено також умови праці деяких категорій бюджетних працівників. Зокрема, внесено зміни до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», відповідно до яких набули право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за окремими посадами, зокрема, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, фахівці із соціальної роботи (соціальної допомоги вдома), соціальні працівники. Відповідне, таке підвищення в рівні оплати праці торкнеться і 355 фахівців із соціальної роботи, що обійняли нещодавно створені в області робочі місця.

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 з початку цього року розпочато виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів.

Середня заробітна плата в області щомісяця збільшується і у червні цього року становила 2432 грн., у самому місті Чернігові — 2284 грн. Найвищі розміри середньої заробітної плати — у працівників, зайнятих у сферах добувної промисловості, фінансової діяльності, державного управління, виробництва та розподілення електроенергії. Разом з тим, залишається прикрим той факт, що в області, як і в цілому по Україні, ще не вдалося повністю ліквідувати борги із заробітної плати — роботодавці Чернігівщини заборгували своїм працівникам 17,7 млн. грн.

Катерина Тимощенко торкнулася і Закону України «Про зайнятість населення», ухваленого Верховною Радою 5 липня цього року, який спрямований на сприяння ефективній зайнятості населення та стимулювання роботодавців до створення нових високооплачуваних робочих місць, де заробітна плата має бути не менше 3 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Він також має стимулювати і легалізацію трудових відносин.

Катерина Тимощенко підкреслила, що на державному рівні розпочато переговорний процес між роботодавцями та профспілками стосовно укладання Генеральної угоди на наступні роки. Після досягнення домовленостей в установленому порядку також буде підвищено єдиний державний соціальний стандарт в оплаті праці — прожитковий мінімум, оскільки сторони попередньо домовилися забезпечувати динамічне зростання середнього рівня номінальної заробітної плати.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини