Комунальні підприємства Чернігова запрошують на роботу і пропонують більшу заробітну плату
На багатьох комунальних підприємствах Чернігова фахівці робітничих спеціальностей – водії, слюсарі, електромонтери та інші – вже можуть заробити чималу як для Чернігова зарплатню. Поступове підвищення заробітних плат є наслідком як нових галузевих угод, так і політики міської влади, яка зацікавлена в тому, щоби зупинити відтік кадрів. Тож створені – і продовжують створюватися – умови для того, щоби на ці підприємства приходили фахівці.

Зокрема, на КП АТП-2528 водії першої колони – вивезення сміття – заробляють майже 12 тисяч (а ще два роки тому їх зарплата була 4). Водії тепер працюють «від виробітку» - чим більше зроблять, тим більше одержать. Завдяки цьому окремим із них нараховується й по 18-20 тисяч. На підприємстві придбаний і новий автотранспорт – працюйте, заробляйте гроші. Ті водії, що колись пішли з підприємства, повертаються. Проблем по вивозу сміття зараз нема.
На КП «Чернігівське тролейбусне управління» теж нещодавно підняли зарплати водіїв до 7,6 тис. грн. в початківця і більше 9 тис. грн у досвідченого водія (при відпрацюванні норми годин на тиждень). Проте, водіїв не вистачає: при штаті 155 одиниць їх зараз працює 134 чоловіки. І це розрахунок на ту кількість тролейбусів, яка виходить на лінії зараз – 65. Якщо ж місто придбає нові машини і буде прийняте рішення збільшити випуск, то вакансій буде ще більше. КП «ЧТУ» не тільки готове взяти водіїв на роботу, а й займається підготовкою їх на своєму учкомбінаті. Тож бажаючі можуть звернутися на підприємство.
У системі комунальних ЖЕКів двірник вже заробляє від 5,4 тис. грн, слюсар-сантехнік – близько 6 тис. грн, електрогазозварник у КП «Жек-10» - більше 7 тис. грн. Проте, працівників не вистачає – і не тільки двірників, а й – особливо – електриків, трактористів, слюсарів-сантехніків.
На КП «Чернігівводоканал» - конкурентні зарплати, але теж є вакансії для кваліфікованих робітників і навіть інфенерно-технічних працівників.
У той же час, багато молодих людей при виборі професії роблять помилки, обираючи спеціальності, не затребувані на ринку праці. Керівники комунальних підприємств і директори професійно-технічних училищ Чернігова провели 8 лютого в мерії спільну нараду, щоби покращити комунікацію та організаційну складову в цій сфері.
Серед досягнутих на нараді домовленостей – додаткове інформування підприємствами училищ про наявні вакансії, організація саме оплачуваної практики учнів на комунальних ппідприємствах, ширше використання практики навчання дорослих, які готові працювати в КП, тощо.
Підбиваючи підсумки, головуючий на нараді заступник міського голови Андрій Черненко зазначив, що кадрова проблема на комунальних підприємствах у значній мірі скоригована там, де керівництво КП займається цим питанням, покращує організацію праці. Зараз у Чернігові проводиться цілий комплекс заходів, спрямованих на покращення умов праці в комунальному господарстві та залучення в цю сферу нових фахівців. Ця нарада розробила додаткові заходи, які сприятимуть тій же меті. «Я думаю, що в цьому році ми зрушимо проблему з місця,» - сказав він.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.