Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 січня, 22:08:34

Половину сплачених податків у 2018 році на Чернігівщині забезпечили представники середнього та малого бізнесу

25.01.2019   07:41Агенцiя

До бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині у минулому році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено близько 5 млрд грн податків і зборів, що становить половину загальної суми надходжень.

Державний бюджет від середнього бізнесу отримав близько 1,5  млрд грн податків і зборів (30,5 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 961 млн грн (20,1 відс.).

До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшло майже 1,2 млрд грн (23,6 відс. загальної суми). Ще 26,5 відс. надходжень забезпечено представниками малого бізнесу (1,3 млрд грн, в тому числі підприємцями – 611 млн грн).

Значний вклад у наповнення доходної частини бюджету територіальних громад внесли підприємства середнього бізнесу Срібнянського (65 відс.), Н Сіверського (52,3 відс.), Ічнянського (50,5 відс.), Прилуцького (42,8 відс.) та Ріпкинського (39,2 відс.) районів. У містах обласного значення внесок цієї категорії підприємств у доходну частину значно менший і становить від 14 до 16 відс. у Прилуках, Ніжині та Чернігові, 28,3 відс. – у Новгород Сіверському.

Суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують понад третину доходів місцевих бюджетів від сплати податків у Семенівському (38 відс.), Сосницькому (37,2 відс.), Ніжинському (36,8 відс.), Менському (34,7 відс.), Городнянському (33,9 відс.) районах. У містах обласного значення цією категорією платників сформовано понад четвертину доходів територіальних громад: у Чернігові – 29,7 відс., Прилуках – 24,2 відс., Ніжині – 25,5 відс. та Новгород Сіверському – 26,3 відсотка.

Не зважаючи на зміну кількості платників, місця реєстрації платників та категорії, вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів громад має сталу тенденцію до збільшення: 24,3 відс. – у 2016 році, 25,9 відс. – у 2017 році, 26,5 відс. – у 2018 році.


Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини