У Чернігові змінено граничну вартість проїзду в міських автобусах
Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 13 грудня встановлена нова гранична вартість разового квитка на проїзд у автобусі для перевезення пасажирів в межах міста Чернігова – 6,00 грн.
Вартість квитка для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Чернігова, при наявності учнівського квитка, на період з 1 вересня до 21 червня включно – 3 грн., без компенсації за такі перевезення.
Рішення вступає в дію з моменту офіційної публікації (такою є публікація в друкованому змі, його наступний номер вийде через тиждень). Дія рішення поширюється на всіх суб’єктів господарювання (незалежно від форми власності, відомчої підпорядкованості та організаційно-правової форми господарювання), які здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування.
До цього діяли відповідні рішення виконавчого комітету міської ради від 30 березня 2015 року № 76 та від 22 серпня 2018 року № 399. Ними встановлювалася гранична вартість квитка в 5 грн.
Згідно з пунктом 1.6. наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту» перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг пасажирського автомобільного транспорту, що не залежать від господарської діяльності автомобільного перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш, ніж на 10 %.
За період дії рішення, що встановлює чинний тариф, суттєво зросла така складова собівартості проїзду, як паливо, зокрема:
- вартість газу зросла з 12,5 грн./л до 15,77 грн./л - на 26%;
- вартість дизельного палива – з 24,5 грн./л до 30,0 грн./л - на 22%.
У зв’язку з цим до Чернігівської міської ради звернулися суб’єкти господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування, з пропозицією про підготовку проекту регуляторного акту стосовно підвищення граничної вартості разового квитка на проїзд у автобусах. Згідно з поданими розрахунками перевізників тариф за проїзд на автобусних маршрутах у м.Чернігові коливається від 7,80 грн. до 11,45 грн.
Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та рекомендаціями робочої групи з питань реалізації цінової політики у житлово-комунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті, управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради розробило проект рішення виконавчого комітету «Про вартість проїзду в міському пасажирському автомобільному транспорті» (з аналізом регуляторного впливу), яким встановлюється гранична вартість разового квитка на проїзд у автобусі для перевезення пасажирів в межах міста Чернігова на рівні 6,00 грн., та оприлюднило його з метою одержання зауважень і пропозицій.
До розробника даного проекту у термін, передбачений для обговорення, надійшла пропозиція, яка була відхилена у зв'язку з невідповідністю економічного обгрунтування.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.