Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 13:18:30

Найпопулярнішою сільськогосподарською культурою на Чернігівщині є кукурудза

30.07.2018   10:11Агенцiя

Під урожай цього року в області посіяли майже 1,3 мільйона гектарів сільськогосподарських культур, що на 2 % більше, ніж торік. Агропідприємствами Чернігівщини обробляється 84 % всіх посівних площ.

Структура посівів порівняно з попереднім роком майже не змінилася. Зокрема 56 % – зернові культури, 28 % – технічні, 9 % – кормові, 7 % – картопля та овоче-баштанні.

Так, зерновими засіяно 713 тисяч гектарів, з них 57 % – це посіви кукурудзи на зерно, 27 % – пшениця. Більше, ніж минулоріч посіяно ячменю (+ 35 %), кукурудзи на зерно (+ 6 %) та вівса (+ 3 %). Одночасно зменшилися площі пшениці, жита, гречки, проса та зернобобових.

Під технічними культурами знаходиться 361 тисяча гектарів, з яких 56 % займає соняшник, 29 % – соя. Цього року збільшено посівні площі ріпаку (+ 46 %), гірчиці (+ 6 %) та соняшнику (+ 4 %).

На Чернігівщині посаджено 74 тисячі гектарів картоплі, 11 тисяч гектарів овочів відкритого ґрунту, що становить 95 % та 111 % минулорічного показника.

Основними виробниками зернових в області залишаються сільськогосподарські підприємства (92 % всіх посівів), а картоплі та овочів – господарства населення (95 % і 97 % відповідно).


За інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Міст через річку Тетева на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка в процесі ремонту буде розширено

Міст через річку Тетева на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка в процесі ремонту буде розширено 13:17

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Тетева на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Гасичівка Городнянської ОТГ. Роботи на штучній споруді були розпочаті наприкінці 2021 року, проводилось забивання паль.

Робота є: вакансіі на ПСП «Пісківське»

Робота є: вакансіі на ПСП «Пісківське» 13:08

Приватне сільськогосподарське підприємство «Пісківське», що на Бахмаччині, співпрацює зі службою зайнятості з початку своєї діяльності, а це понад 20 років. Результат налагодженої роками взаємодії – оперативне задоволення потреб роботодавця в робочій силі та забезпечення безробітних гідною роботою.

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках 09:37

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».