Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 12:01:41

До Всесвітнього дня народонаселення

11.07.2012   07:50

Народонаселення - головна передумова становлення і розвитку суспільства. Саме тому, щоб привернути увагу суспільства до питань народонаселення, світова спільнота щорічно відзначає його Всесвітній день.

Сучасне життя населення нашої країни супроводжується порушенням механізму відтворення населення, погіршенням його якісних і кількісних характеристик. 

В Україні, за розрахунками, на 1 травня 2012 р. проживали 45,6 млн. осіб. Серед населення  країни  частка жителів Чернігівщини становить 2,4% (1085,0 тис. осіб). За час, що минув після першого Всеукраїнського перепису населення 2001 р. чисельність наявного населення в Україні зменшилася на 2,9 млн. осіб (6%), в області - на 160,3 тис. осіб (12,9%).      
       
Більшість жителів області проживало в міських поселеннях -  686,4 тис. осіб, або 63,3% населення області. У сільській місцевості проживало 398,6 тис. осіб. У структурі населення переважали жінки: їх частка становить 54,6%, а чоловіків 45,4%.

Зменшення чисельності населення відбувалося під впливом природних чинників: перевищення кількості померлих над кількістю народжених.  Останні роки в області відмічається зростання показників народжуваності та зменшення показників смертності. Це призвело до зменшення обсягів природного скорочення та зменшення темпів скорочення чисельності населення. З 2009 року в області фіксується додатне сальдо міграції, що має хоча й незначний, проте позитивний вплив на формування показника чисельності населення.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини