Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 02:06:05

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

10.07.2012   15:57Агенцiя

Керівник та експерти проекту “Е4ЕМ” з Болонського університету (Італія) сьогодні відвідали Чернігів.

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Метою їхнього візиту є участь в інформаційно-навчальному семінарі з впровадження “Угоди мерів” у містах України, що проводиться у рамках проекту “Енергія для східних мерів”. Організаторами заходу виступили Болонський університет, Асоціація “Енергоефективні міста України” та Луцька міська рада за підтримки чернігівського Центру “Доброчин”.

За словами експерта Марчелло Антінуччі, італійські фахівці приїхали в Україну, аби розповсюдити інформацію про “Угоду мерів”. “Цей проект відкритий для всіх, хто зацікавлений у ньому. Справа не обов’язкова, а добровільна, тому найкращі мерії приєднуються до “Угоди мерів”, – сказав він.

Перед початком семінару експерти зустрілися з міським головою Олександром Соколовим та поспілкувалися із журналістами.

О.Соколов розповів про впровадження заходів з енергозбереження у бюджетній сфері Чернігова. “Ми будуємо серйозні плани у цій сфері. За основу взяли енергозбереження у бюджетних установах, оскільки енергоносії належать до захищених статей і в їх економії є прагматизм міської влади”, – сказав міський голова. Він також поділився досвідом діяльності Чернігова у міжнародних проектах з енергозбереження, а ще впровадженням енергозаощадних технологій на КП “Чернігівводоканал”, перспективними планами розвитку Чернігівської ТЕЦ.

“Нас цікавить досвід країн Європейського Союзу, адже скорочення споживання енергоносіїв – це незворотній шлях, який ми теж маємо пройти”, – зазначив керівник Чернігова.

На думку керівника проекту “Угода мерів – Схід” Анатолія Копця, “Угода мерів” дозволяє зробити життя міської громади стабільним та прогнозованим. “Аби залучити інвестиції, місто має бути прогнозованим, а ризики – контрольовані”, – пояснив фахівець. На його переконання, діяльність у проекті стає певним знаком для інвесторів – “у місто можна йти і працювати”. Фінансування проекту має різні джерела, у тому числі європейських фінансових інституцій.

Довідка: “Угода мерів” (Covenant of Mayors) – європейська ініціатива, що ставить за мету об’єднати місцеві органи влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти беруть на себе зобов’язання виконати вимоги ЄС стосовно скорочення викидів СО2 щонайменше на 20% шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. На сьогодні до “Угоди мерів” долучилися понад 3700 органів місцевого самоврядування, що представляють понад 160 млн жителів міст.

Чернігів приєднався до “Угоди мерів” у березні 2011 року.

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.