Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 серпня, 12:41:17

На Чернігівщині завершується збиральна кампанія

05.12.2017   08:15Агенцiя

В області завершується збирання зернових та зернобобових культур. Так, з майже 620 тисяч гектарів (89 % прогнозованих обсягів) намолочено понад 3,5 мільйона тонн зерна. Це на 232 тисячі тонн більше проти відповідної дати 2016 року.

Цьогоріч середня врожайність зернових на Чернігівщині становить 57 центнерів з гектара і на 2,2 центнера перевищує минулорічний показник.

Найбільший врожай зібрали товаровиробники Бобровицького району – біля 420 тисяч тонн, Ічнянського – понад 300 тисяч тонн, Прилуцького – близько 280 тисяч тонн. Найвища врожайність в сільгосппідприємствах Бобровицького, Борзнянського та Ічнянського районів, де середній показник перевищує 70 центнерів з гектара, в господарствах Бахмацького, Коропського та Куликівського – понад 66 центнерів з гектара.

Кукурудзу на зерно обмолочено на 306 тисячах гектарів (81 %), отримано майже 2,3 мільйона тонн зерна при середній врожайності – біля 75 центнерів з гектара.

Аграрії Чернігівщини практично завершили збирання сої та соняшнику.

Так, зі 103 тисяч гектарів (95 %) намолочено більше 210 тисяч тонн сої. Середня врожайність цієї культури цього року менша за минулорічну майже на чверть і складає близько 21 центнера з гектара.

Соняшник зібрано зі 189 тисяч гектарів (99 %). Намолочено близько 460 тисяч тонн насіння при середній врожайності – понад 24 центнери з гектара (- 1,6 центнера з гектара проти 2016 року).

В області досліджується стан озимини, яка на сьогодні перебуває у неглибокому зимовому спокої.

Майже 84 % посівів озимих колосових культур на зерно знаходяться в доброму та задовільному стані, решта – слабкі та зріджені. Озимий ріпак – 95 % і 5 % відповідно.


За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини