Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 липня, 03:51:25

Про тепло у оселях, гарячу воду у кранах та виклики, з якими стикаються теплогенеруючі кампанії

08.07.2017   10:23Чернігів

7 липня у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулося експертне обговорення на тему «Опалювальний сезон: результати, досягнення, виклики».

У заході взяли участь представники теплогенеруючих підприємств, обласної та міської влади, громадські активісти та журналісти.

Сьогодні, коли на календарі практично середина літа, і вже час готуватися до наступного опалювального сезону така зустріч важлива і корисна, адже під час обговорення було що сказати і постачальникам тепла, і користувачам. Ким по суті є кожен з нас.

За словами генерального директора «Технова» Олексія Щербини опалювальний сезон 2016-2017 пройшов у нормальному режимі та без аварій. На постачання тепла чернігівцям не вплинули ні блокада з постачанням вугілля, ні соціально-економічні фактори. Звичайно, що ці події вплинули на економіку підприємства, але жодним чином на теплопостачання до осель містян. «Наше підприємство завжди було і залишається надійним партнером громади Чернігова», - наголосив Олексій Щербина.
Керівник теплогенеруючого підприємства розповів, що вже з квітня кампанія розпочала підготовку до наступного опалювального сезону. На сьогоднішній день практично всім користувачам «Технови» встановлені засоби обліку тепла. Реалізовуються ремонтні програми обладнання станції та тепломереж. Всього ця інвестиційна програма коштуватиме 64 мільйони гривень. Не забуває підприємство і про планові ремонти тепломереж, особливо тих, які під час щорічних випробувань показують себе не на «п’ятірку».

За словами заступника голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Тетяни Водник опалювальний сезон підприємство завершило також без проблем та аварій. Але економічна ситуація, що склалася викликає занепокоєння. Адже, у 2015-2016 роках постачальник тепла практично залишився без коштів через невиплату державної компенсації за нараховані субсидії. І лише протягом цієї зими, як зазначила заступниця, вдалося акумулювати кошти на поточні ремонти. Також ПАТ «Облтеплокомуненерго» продовжує виконувати програму із встановлення лічильників у багатоквартирних будинках.

Більшість будинків Чернігова охоплено центральним опаленням. Сьогодні багато забудовників продає житло із індивідуальним опаленням, часто маніпулюючи думкою, що так споживач буде менше сплачувати за послуги. Дехто з містян встановлюють індивідуальні тепло пункти у багатоквартирних будинках, які приєднані до централізованого опалення. Але за словами головного архітектора міста Сергія Калюжного можливість індивідуально вирішувати питання власного комфорту – це добре. «Але хто бере на себе відповідальність за обслуговування цих тепломереж у майбутньому? Індивідуальне опалення – це як «порохова діжка»! І не відомо, яка вартість його буде у майбутньому. І який вплив індивідуальне опалення має на екологію?», - з таким питанням звернувся він до учасників обговорення. Головний архітектор наголосив на тому, що на останній нараді із забудовниками, яка проходила в міській раді, домовилися що пріоритет під час будівництва буде надаватися централізованому опаленню.

Генеральний директор «Технови» зазначив, що чим більше будинків підключено до централізованого опалення тим дешевше, адже чим більше споживається продукту, тим він стає економічно вигіднішим.
На думку члена профільного комітету Громадської ради при Чернігівській ОДА Віктора Сехіна теплогенеруючим підприємствам Чернігова потрібно більш стратегічно підходити до планування власної діяльності і залучати фінанси не лише громади, а і міжнародних фондів та інвестиційних компаній. На що генеральний директор «Технови» відповів, що підприємство вже бере участь у інвестиційній програмі Світового банку, проект підписаний на місцевому рівні і чекає погодження Міністерства фінансів.

На думку депутата міської ради, секретаря постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку та енергозбереження Чернігівської міської ради, Сергія Воробйова теплогенеруючі кампанії мають зробити і чернігівцям, і забудовникам такі умови постачання послуг, щоб до них хотіли йти, а не міняти на альтернативні варіанти обігріву осель. Він також зазначив, що ті, хто отримує субсидії на оплату комунальних послуг мають задуматися про вкладання зекономлених коштів у термомодернізацію та енергозбереження.

На думку координатора житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області Наталії Висіканець споживачі мають не лише вимагати, а і більш активно брати участь у енергоефективних програмах. Експерт переконана, що постачальники послуг мають проводити більш активну інформаційну роботу серед населення адже довгий час останні були лише споживачами, а не активними учасниками процесів. «Основна проблема жителів багатоквартирних будинків в тому, що роками їх привчали до думки «вони користувачі, а не власники будинку». Це переконання стає на заваді створення ОСББ та спонукає не регулювати використання ресурсів», -  зазначила координатор Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Висіканець. І додала, що «тарифи меншими навряд чи будуть, а от зробити свій будинок економним — це суттєвий внесок у майбутнє».

За словами директора Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації Олега Русіна субсидіями та пільгами на сьогодні охоплено більше половини домогосподарств Чернігівської області. В середньому на одну родину надавалася субсидія у розмірі двох тисяч гривень. На сьогоднішній день відбувається перерахунок згідно із новою постановою та за новою формулою. Крім того, як зазначив Олег Русін ті, хто має заборгованості за комунальні послуги субсидію отримувати не будуть.

Економічний оглядач Сергій Соломаха зазначив, що теплогенеруючим кампаніям варто бути більш зрозумілими для споживача. Для цього на його думку потрібно розробити стратегічний план розвитку підприємств, який обговорити на громадських слуханнях. Це дасть можливість стверджувати, що Чернігів не лише місто легенд, а і місто, де комфортно за будь-якої погоди, а у оселях завжди тепло і затишно.

Під час заходу експерти говорили про актуальні проблеми минулого опалювального сезону, про досягнення та виклики наступного. Звичайно, що теплогенеруючі підприємства виконають, взяті на себе зобов’язання по подачі тепла до квартир, будинків та установ, не зважаючи на політичні та соціально-економічні виклики сьогодення.

Дискусія між експертами щодо переваг та недоліків централізованого та індивідуального опалення показала, що на сьогоднішній день ця тема актуальна, і потребує обговорення в подальшому.


Прес-центр «Чернігівський вибір»

Останні новини Чернігівщини

Бібліотека Короленка запрошує на книжкову виставку

Бібліотека Короленка запрошує на книжкову виставку "Хрещення Русі-України. Історія віків" 15:16

День хрещення Київської Русі-України – державна пам'ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. Хрещення Русі – процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі.

Виконавчий комітет визначив головних розпорядників бюджетних коштів для реалізації проектів-переможців міського конкурсу

Виконавчий комітет визначив головних розпорядників бюджетних коштів для реалізації проектів-переможців міського конкурсу 13:32

27 липня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради визначив головних розпорядників бюджетних коштів для реалізації проектів-переможців міського конкурсу проектів в рамках Програми розвитку громадянського суспільства в м. Чернігові на 2016 - 2020 роки.

Загальні спільні збори громади з керівництвом 169-го Навчального центру, місцевою владою та правоохоронцями стали вже традиційними

Загальні спільні збори громади з керівництвом 169-го Навчального центру, місцевою владою та правоохоронцями стали вже традиційними 13:18

Але вони ж, водночас, показують: проблемних питань залишається ще багато, хоча деякі з них - вже вирішені, або ж вирішуються.

Деснянська ОТГ потрапила до лідерів загальнодержавного рейтингу фінансової спроможності громад

Деснянська ОТГ потрапила до лідерів загальнодержавного рейтингу фінансової спроможності громад 13:15

Деснянська об’єднана територіальна громада посіла 12 місце у рейтингу 366 ОТГ, укладеному за результатами моніторингу їх фінансової спроможності експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

Розпочався тренінг програми

Розпочався тренінг програми "Молодіжний працівник" 13:13

26 липня розпочався Базовий тренінг програми "Молодіжний працівник", що реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Програми розвитку ООН в Україні, Державного інституту сімейної та молодіжної політики, Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради та Чернігівського Молодіжного центру праці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

газовики газовики "воюють" з бабусею "Газові монополісти" Чернігівщини в особі ПАТ "Чернігівгаз" та ТОВ "Чернігівгаз Збут" продовжують «війну» з пенсіонеркою із села Мирне Бобровицького району Наталією Красноок. Принаймні так назвав судову тяганину її правозахисник Євгеній Гробовий.

Всі публікаціі