Аграрії Чернігівщини завершують посів соняшнику
Найкращі результати весняно-польової кампанії мають сільгоспвиробники Новгород-Сіверського, Куликівського, Ріпкинського та Бобровицького районів, де засіяно понад 90 % запланованих площ.
На Корюківщині та Сновщині прогнозовані обсяги посіву ярини навіть перевищені (102% та 112%).
Загалом в області ярими культурами засіяно майже 700 тисяч гектарів, або 79 %.
Зокрема, зернових культур посіяно 357 тисяч гектарів (78 %). З них – 282 тисячі гектарів (78 %) кукурудзи на зерно.
У восьми районах посіяно біля 3 тисяч гектарів (22 %) гречки. Ще в чотирьох районах сіють просо. Поки що цією культурою засіяно 8 % до прогнозу.
Сою вже посіяли на 54 тисячах гектарів, або 64 %, соняшник – на 163 тисячах гектарів (91 %).
До речі, опади поліпшили запаси продуктивної вологи під сільгоспкультурами.
Однак заморозки минулого тижня частково вразили сходи озимого ріпаку та ранні посіви кукурудзи. Також ушкоджень зазнали картопля, деякі овочеві та плодово-ягідні культури.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27
З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 жовтня по 8:00 31 жовтня 2025 року 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48
Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.