Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 23:48:32

Аспекти цьогорічної весняно-польової кампанії обговорили аграрії та науковці Чернігівщини

22.03.2017   10:25Агенцiя

Особливості проведення весняно-польової кампанії на Чернігівщині розглянули 21 березня, учасники наради, яку провів перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, директор Департаменту АПР ОДА Юрій Павлішен, заступники голів та керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій, керівники обласних служб, наукові співробітники, сільгоспвиробники області, представники комерційних та банківських установ.

Як повідомив Юрій Павлішен, цьогоріч аграрії Чернігівщини планують засіяти ярими культурами 886 тисяч гектарів, що на 1,5 % менше проти минулого року. Зокрема, зерновими і зернобобовими – 458 тисяч гектарів, технічними – 275 тисяч гектарів, картоплею і овочами – 91 тисячу гектарів, кормовими культурами – 62 тисячі гектарів.

Загалом з урахуванням озимини та багаторічних трав посівна площа складатиме майже 1,2 мільйона гектарів (+1,2 % до минулорічного показника).

На сьогодні сільгоспвиробники активно проводять підживлення озимих культур та готують ґрунти під майбутній врожай.

Водночас, деякі господарства Носівського, Козелецького та Сновського районів уже розпочали посів ярини: вівса, ячменю та люпину.

Моніторинг стану озимих культур показав, що майже 43 % посівів в області знаходяться в доброму стані, 51 % – в задовільному і лише 6 % – слабкі та розріджені.

Про сучасні методи боротьби зі шкідниками, підвищення врожайності, дотримання фітосанітарних умов, наявні зміни в законодавстві присутнім розповіли фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ, а також керівники відповідних обласних служб.

Стан і перспективи ринку насіння зернових Чернігівщини охарактеризували працівники Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААНУ.

Серед інших розглянутих питань – агрохімічне забезпечення вирощування сільськогосподарських культур, форвардні закупівлі, сертифікація насіння тощо.

Крім того, увага акцентувалась на безпечних умовах праці під час проведення весняно-польових робіт.

Свої пропозиції з кредитування аграріям презентували представники банківських установ.

– Комплекс весняно-польових робіт є фундаментом майбутнього врожаю, який необхідно виконати швидко, послідовно та професійно. Сподіваюсь, що озвучена інформація та поради науковців і керівників відповідних обласних служб знайдуть своє практичне застосування в діяльності господарств Чернігівщини. Оскільки без модернізації виробничих процесів, використання новітніх технологій та чіткого дотримання вимог законодавства подальший розвиток аграрної галузі області є неможливим, – підбив підсумки обговорення Леонід Сахневич.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 553 нових випадки COVID-19

Виявлено 553 нових випадки COVID-19 17:40

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 листопада в області зафіксовано 553 нових випадки COVID-19.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.