Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 16:40:52

Аграрії Чернігівщини посіяли озимину та продовжують збиральну кампанію

23.11.2016   13:01Агенцiя

Аграрії Чернігівщини завершили посівну кампанію. Цьогоріч площі під озиминою на 2,1 тисяч гектарів менші минулорічного рівня. Однак, заплановані показники виконані стовідсотково.

Загалом на 22 листопада озимими зерновими культурами засіяно понад 216 тисяч гектарів. З них пшеницею – майже 187 тисяч гектарів (98 % від запланованого), житом – 28 тисяч гектарів (121 %).

Зараз ведеться спостереження за станом їх зимівлі. На сьогодні озимі культури не вегетують. Третина посівів знаходиться в доброму стані, 56 % – у задовільному, біля 12 % – слабкі та зріджені. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння становить від 0 до 2 градусів морозу і не викликає загрози для рослин.

Попри несприятливі погодні умови, сільгосппідприємцями області вже зібрано 82 % врожаю. Зернові та зернобобові культури обмолочені на 530 тисячах гектарів, що на 11 % менше проти минулого року.

Рівень урожайності – 52,7 центнерів з гектара. Загалом отримано майже 2,8 мільйонів тонн зерна.

Найвищі якісні показники в аграрників Бобровицького, Прилуцького, Носівського та Ічнянського районів, де середня врожайність зернових і зернобобових культур, включаючи кукурудзу, перевищує 65 центнерів з гектара.

Краще цього року вродила кукурудза. Її врожайність – 78,4 центнерів з гектара. З 209 тисяч гектарів (64 %) цієї культури намолочено більше 1,6 мільйонів тонн.

Найвищі показники (понад 95 центнерів з гектара) мають Бахмаччина та Прилуччина. Повністю завершили збирання кукурудзи сільгосппідприємства Варвинського та Корюківського районів.

Соняшник зібрано з 202 тисяч гектарів (97 %), намолочено – 515 тисяч тонн (+ 32 % до минулорічного показника). Найкраще ця культура вродила на Варвинщині – 35,2 центнерів з гектара.

На 38 % більше зібрано сої. З 76 тисяч гектарів (93 %) намолочено 202 тисячі тонн цієї культури. Найвищу врожайність мають аграрії Ічнянщини – 33,6 центнерів з гектара.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.