Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 22:26:50

Безкомпромісна боротьба з “тіньовиками”

25.10.2011   14:48Агенцiя

На брифінгу начальник управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові Ірина Дегтярьова ознайомила присутніх з ризикоорієнтованою системою податкового аудиту, яка наразі широко застосовується у податковій системі.

“Слід зазначити, що при перевірці податкових декларацій з податку на додану вартість вони розподіляються на три категорії уваги. Сумлінні платники – це платники ПДВ, що сплачують податок до бюджету, рівень його надходжень відповідає середньому по галузі” – зауважила вона.

Платники податків помірного ризику – це платники, які здійснюють господарську діяльність, мають основні виробничі фонди, достатню кількість трудових peсуpciв для здійснення такої діяльності, але використовують схеми ухилення від оподаткування (у ланцюгах постачання та придбання товарів використовують “вигодоформуючих” та “вигодотранспортуючих” платників), тобто потенційно мають резерви для звільнення надходжень до держбюджету.

Платники податків високого ризику – це суб’єкти господарювання, які не мають основних виробничих фондів, мають недостатню кількість трудових peсурсів для здійснення такої діяльності та використовують для ухилення від оподаткування так званої “податкової ями” (не декларують i не сплачують податкові зобов’язання або декларують не у повному обсязі), “транзитери”, які використовуються для передачі податкового кредиту, сформованого “податковою ямою”, платники ПДВ – мінімізатори.

Заходами щодо припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання є притягнення до відповідальності організаторів i виконавців кримінальних схем зi створення i діяльності “вигодоформуючих” i “вигодотранспортуючих” суб’єктів господарювання, стягнення у дохід держави недоотриманих з підприємств – “вигодонабувачів” сум податкових зобов’язань.

Ірина Дегтярьова звернула увагу на те, що, впровадження комплексних заходів сприятиме звільненню від податкових пepeвipок сумлінних платників податків, включенню до плану-графіка проведення виїзних документальних пepeвipoк суб’єктів підприємницької діяльності, які мінімізують податкові зобов’язання, а також попередженню формування штучного податкового кредиту шляхом використання підприємств категорії підвищеного ризику.

Моніторинг ycix етапів контрольно-перевірочної роботи, підвищення якості документування доказовості бази щодо встановлених у ході перевірок порушень, контроль за якістю складання актів перевірок i безпосередня участь працівників ДПІ у м. Чернігові у перевірках дають змогу оптимізувати контрольно-перевірочну роботу на місцях.

За наслідками проведених пepeвipок донараховано до бюджетів ycix piвнів податків i зборів (обов’язкових платежів) 18,7 млн.грн. Стягнуто до бюджету 6,9 млн.грн., що на 2,4 млн.грн. більше, ніж за відповідний період попереднього року.


Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 11 нових випадків COVID-19

Виявлено 11 нових випадків COVID-19 17:22

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 січня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19.

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста 14:55

За п’ять років чернігівська прокуратура і поліція так і не змогла встановити, хто повалив, відібрав фотоапарат і виштовхнув із агітаційного заходу нинішнього міського голови Владислава Атрошенка журналіста Владислава Савенка.

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання 14:37

Під час чергового вебінару, що відбувся за участі фахівців Головного управління ДПС у Чернігівській області, представників Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, фахівців Держпродспоживслужби у Чернігівській області та платників податків, слухачів ознайомили з важливими змінами, що спрямовані на підтримку бізнесу у період карантину.

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство 12:44

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали двох жителів обласного центру, які минулої доби проникли до гаража сільськогосподарського товариства і викрали звідти запчастини та обладнання.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:31

Упродовж минулого тижня з 18 по 25 січня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 194 чоловіки особового складу та 62 одиниці спеціальної техніки.