Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 23:07:45

Чернігівщина: плата за електроенергію збільшилася на 1 грн. 80 коп.

25.10.2011   07:19

З 1 жовтня 2011 року для багатьох жителів Чернігівщини на 10-20% збільшилася плата за електроенергію. При цьому Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ), як не дивно, до цього не має ніякого відношення.

Це відбулося через розірвання договору між ПАТ “Чернігівобленерго” і Чернігівською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” про розрахунково-касове обслуговування платежів за електроенергію. Останню не влаштовувала оплата у 1,5% від суми платежів за електроенергію. Таким чином, з 1 жовтня ц. р. “Укрпошта” встановила свій тариф за приймання плати за електроенергію у 1,5% від суми, але не менше 1,80 грн.

Чому так сталося і хто від цього постраждав найбільше?

Спробуємо розібратися разом.

Нагадаю, що в Україні для споживачів, що використовують 150 квт/год. в місяць, діють, встановлені НКРЕ ще з 1 квітня 2011 року тарифи за 1 квт/год. електроенергії: в містах – 28,02 коп., а сільській місцевості – 25,92 коп.

Тож “Укрпошта” від сільського споживача, який ще й користується пільговим тарифом у 50% плата за 75 квт/ год., в місяць збирають біля 10 грн., отримуючи за це 15 копійок. За таких умов поштовикам невигідно приймати ці платежі, в той час як за передплату однієї газети на 1 місяць вони отримують 0,90 грн., на 3 міс. – 2,10 грн., на 6 міс. – 2,55 грн., на 12 міс. – 3,90 грн. Хоча затрати для поштовиків на оформлення передплати газет що на 1 місяць, що на рік фактично однакові.

У Чернігівській області, незважаючи навіть на застосування “неекономічних” тарифів на більшість послуг, майже 250 з 587 поштових відділень є збитковими. Треба визнати, що на Чернігівщині “Укрпошта”, особливо на селі, виконує соціальні функції.

Безумовно, можна зрозуміти в такій ситуації пропозиції поштовиків до керівництва ПАТ “Чернігівобленерго”, яке могло б, на їх думку, збільшити до 2,3% відрахування за розрахунково-касове обслуговування, що робиться в деяких промислово розвинутих областях власниками приватизованих обленерго.

Однак, ніхто не заважає ПАТ “Чернігівобленерго” вирішити з НКРЕ або Кабінетом Міністрів України питання про перехід на оплату зі щомісячної на щоквартальну при споживанні електроенергії менше 75-100 квт/год. в місяць. Це, до речі, практикують на Чернігівщині деякі виробники комунальних послуг для юридичних осіб.

Звісно, в містах і селищах споживачі електроенергії можуть звернутися до банківських установ, які практично усі не беруть оплати за проведення комунальних платежів. На жаль, у сільській місцевості такі можливості відсутні. Отже, у цю справу зобов’язаний втрутитися і Антимонопольний комітет України.

На жаль, заручниками “непорозуміння” цих монополістів опинилися найбідніші верстви населення Чернігівщини, яким партія влади на наступних виборах вкотре буде обіцяти покращення життя вже сьогодні або купувати “за гречку”.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 11 нових випадків COVID-19

Виявлено 11 нових випадків COVID-19 17:22

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 січня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19.

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста 14:55

За п’ять років чернігівська прокуратура і поліція так і не змогла встановити, хто повалив, відібрав фотоапарат і виштовхнув із агітаційного заходу нинішнього міського голови Владислава Атрошенка журналіста Владислава Савенка.

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання 14:37

Під час чергового вебінару, що відбувся за участі фахівців Головного управління ДПС у Чернігівській області, представників Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, фахівців Держпродспоживслужби у Чернігівській області та платників податків, слухачів ознайомили з важливими змінами, що спрямовані на підтримку бізнесу у період карантину.

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство 12:44

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали двох жителів обласного центру, які минулої доби проникли до гаража сільськогосподарського товариства і викрали звідти запчастини та обладнання.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:31

Упродовж минулого тижня з 18 по 25 січня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 194 чоловіки особового складу та 62 одиниці спеціальної техніки.