Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 03:10:24

Чернігівська міська рада встановила пільги зі сплати земельного податку для бізнесу

13.08.2016   16:18Агенцiя

Депутати Чернігівської міської ради 11 серпня проголосували за встановлення пільг зі сплати земельного податку для бізнесу, який використовує за призначенням землі промисловості, транспорту та житлової і громадської забудови.

Ці пільги діятимуть з 1 вересня 2016 року.

Згідно з рішенням міської ради, податки зменшені на земельні ділянки, що перебувають у власності:
    - громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі промисловості» у розмірі 1/З, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року;
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі транспорту» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорій, віднесених до п. 5.1.9 «землі житлової  та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель за комерційною функцією використання, у тому числі, зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво» Додатку 4 до рішення Чернігівської міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.

Необхідність надання додаткових пільг зі сплати земельного податку пов'язана з сьогоднішньою економічною ситуацією, а також  тим, що з 2016 року плата у вигляді земельного податку зросла для бізнесу більш, ніж удвічі (до 243 %). Очікується, що ці пільги сприятимуть збереженню виробничого сектору в економіці міста та покращенню інвестиційної привабливості Чернігова.

Під час обговорення цього питання на пленарному засіданні міський голова Владислав Атрошенко наголосив: «Довожу до відома депутатів та всіх присутніх, що сукупні пільги фізичних та юридичних осіб складають на сьогодні приблизно 20 мільйонів гривень недоотриманих міським бюджетом коштів». Тому нові пільги мають надаватися не огульно, а виважено.

Міський голова підкреслив, що у питанні звільнення від земельного податку фізичних осіб міська рада вже визначилась раніше, керуючись саме таким принципом. Вони надані не всім землевласникам підряд, включаючи й заможних - а соціально-незахищеним верствам населення, які отримують субсидії.

Крім того, на майбутнє міський голова зауважив, що всі питання по пільгах та  соціальних видатках мають прийматися 1 раз на рік, коли складається бюджет.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини