Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 23:28:10

Чернігівська міська рада встановила пільги зі сплати земельного податку для бізнесу

13.08.2016   16:18Агенцiя

Депутати Чернігівської міської ради 11 серпня проголосували за встановлення пільг зі сплати земельного податку для бізнесу, який використовує за призначенням землі промисловості, транспорту та житлової і громадської забудови.

Ці пільги діятимуть з 1 вересня 2016 року.

Згідно з рішенням міської ради, податки зменшені на земельні ділянки, що перебувають у власності:
    - громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі промисловості» у розмірі 1/З, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року;
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі транспорту» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорій, віднесених до п. 5.1.9 «землі житлової  та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель за комерційною функцією використання, у тому числі, зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво» Додатку 4 до рішення Чернігівської міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.

Необхідність надання додаткових пільг зі сплати земельного податку пов'язана з сьогоднішньою економічною ситуацією, а також  тим, що з 2016 року плата у вигляді земельного податку зросла для бізнесу більш, ніж удвічі (до 243 %). Очікується, що ці пільги сприятимуть збереженню виробничого сектору в економіці міста та покращенню інвестиційної привабливості Чернігова.

Під час обговорення цього питання на пленарному засіданні міський голова Владислав Атрошенко наголосив: «Довожу до відома депутатів та всіх присутніх, що сукупні пільги фізичних та юридичних осіб складають на сьогодні приблизно 20 мільйонів гривень недоотриманих міським бюджетом коштів». Тому нові пільги мають надаватися не огульно, а виважено.

Міський голова підкреслив, що у питанні звільнення від земельного податку фізичних осіб міська рада вже визначилась раніше, керуючись саме таким принципом. Вони надані не всім землевласникам підряд, включаючи й заможних - а соціально-незахищеним верствам населення, які отримують субсидії.

Крім того, на майбутнє міський голова зауважив, що всі питання по пільгах та  соціальних видатках мають прийматися 1 раз на рік, коли складається бюджет.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 553 нових випадки COVID-19

Виявлено 553 нових випадки COVID-19 17:40

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 листопада в області зафіксовано 553 нових випадки COVID-19.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.