Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 10:23:58

Об’єднанні територіальні громади Чернігівщини ініціюють щомісячні зустрічі та обмін успішними практиками

11.07.2016   14:14Агенцiя

Процес об’єднання громад Чернігівської області задля розвитку територій проходить тернистий та важкий шлях. Саме тому важливою є підтримка однодумців та тих, хто вже працює в цьому напрямку і може щось порадити або розказати як це відбувалося на практиці.

Минулого тижня у Кіптівській сільській раді відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи розвитку обʼєднаних територіальних громад Чернігівщини». У заході взяли участь керівники обʼєднаних територіальних громад області: Кіптівської, Парафіївської, Деснянської, Макіївської та  Вертіївської, їх заступники та головні бухгалтери. Про це повідомляє прес-служба ВАССР.

Участь у роботі круглого столу також взяли: координатор Чернігівського офісу реформ Ірина Кудрик, перший заступник  директора комунального підприємства обласної ради «Центр державно-приватного партнерства» Олександр Цвєлих.

Відкрила  та вела захід  керівник  виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР,  депутат обласної ради, голова постійної  депутатської комісії  з питань розвитку реформування, місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко.

В рамках Постанови КМУ № 368 від 26 червня поточного року учасники круглого столу  розглядали питання  оплати праці працівників обʼєднаних територіальних громад.  Даною постановою працівники   громад, які обʼєдналися, в питанні оплати праці, прирівняні  до міст обласного  значення.

Проблемним є в обʼєднаних територіальних громадах  питання  реєстрації  та створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Досвід з приводу цього питання має Парафіївська громада.  ЇЇ голова, Валентина Карпенко  надала всім присутнім зразки  нормативних документів та поділилась досвідом в роботі.

Але присутні не обмежились тільки цими питаннями. Багато різнопланових питань  було в очільників громад  та їх працівників, адже вони є першопрохідцями в питанні обʼєднання.

За словами Ірини Грозенко, громади мають великі перспективи  на розвиток, адже тільки за перші півроку бюджети сільських рад по власним надходженням виконані: в Парафіївській  на 130%, в  Кіптівській   на 145%, в Деснянській на 149% в Макіївській на 157%, в Вертіївській на 230%. Тому в цих громадах є, за що ремонтувати дороги, будувати  соціальні установи, отримувати належну заробітну плату.

На завершення господар  Кіптівської  громади  Володимир Кучма, запропонував присутнім щомісяця проводити  зустрічі  в одній  з ОТГ області.

Також він зазначив, що статус обʼєднаних громад скоро отримають Остерська та Батуринська громади.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».