Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 06:51:16

Як зміни в системі пільг та субсидій впливають на розрахунки за спожитий природний газ на Чернігівщині

24.06.2016   08:43Агенцiя

З 1 травня 2016 року система нарахувань пільг та субсидій за спожитий природний газ набула суттєвих змін. Втім, на сьогодні постачальник газу зі спецобов`язками ТОВ «Чернігівгаз Збут» не отримав від відповідних інстанцій конкретних роз`яснень та рекомендацій стосовно механізмів перерахунків за новими нормативними документами.

Про це журналістам на прес-конференції повідомив директор компанії - постачальника газу населенню Чернігівської області Іван Луста.

Наприкінці квітня 2016 року КМУ затвердив низку нових законодавчих актів, що регулюють питання нарахування компенсацій отримувачам пільг та субсидій. Так Постановою КМУ № 317 від 27.04.2016 р. при розрахунках пільгової компенсації та субсидії у разі використання природного газу для індивідуального опалення встановлено соціальну норму 5,5 м3 природного газу на 1 м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період замість 7 м3. Це призведе до того, що соціально незабезпечені споживачі, які мають будинки з великою опалювальною площею, платитимуть за газ більше, а це загрожує зростанням неплатежів.

«Якщо людина - отримувач державної допомоги не впишеться в нові нормативи споживання, то відповідну різницю їй не відшкодовуватимуть, і споживачу доведеться або економити на опаленні, або сплатити решту газу за повною вартістю, яка до того суттєво збільшилася з 1 травня 2016 року», - поінформував директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – За нашими підрахунками, норма пільговиків на одну особу при комплексному споживанні газу в приватному будинку зменшиться на 57 м куб, а отримувачів субсидій при тих же умовах - майже на 87 кубометрів газу», - додав керівник.

В Постанові № 319 міститься ще одне нововедення – газопостачальник на підставі акту звіряння повинен повернути до держбюджету невикористані кошти субсидій. При цьому на рахунку споживача має залишитися сума, що дорівнює еквіваленту 100 куб.м газу за ціною майже 6,9 грн за кубометр, що діє з 1 травня 2016 року.

Саме стосовно порядку визначення «суми невикористаної субсидії» виникає багато запитань, що потребують додаткових роз`яснень від Мінсоцполітики. По-перше, споживачі, які за рекомендаціями УПЗСН не сплачували обов`язкову частку платежу, відповідно після повернення коштів автоматично стануть боржниками. По-друге, навіть коли обов`язкова частка сплачувалась, також є невизначеність, чи будуть ці кошти враховані як економія споживання послуг або як оплата обов`язкового платежу. Окрім цього, суто технічно не можливо визначити обсяг газу, що при комплексному споживанні витрачався лише на опалення, адже газ обліковується одним лічильником.

«Ще наприкінці травня компанія поінформувала Мінсоцполітики та Департамент праці та соціальної політики Чернігівської ОДА, що ми не можемо самостійно приймати рішення про проведення перерахунків і зняття невикористаних субсидій без рекомендацій, але відповіді так і не отримали», - зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Далі - отримувачі субсидій втрачають право на одночасне нарахування компенсацій по пільгам на газ. На сьогодні «Чернігівгаз Збут» має від Управління соцзахисту списки кого це торкнеться. При цьому до переліку потрапили навіть ті пільговики, яким на неопалювальний період субсидію не нарахували, що фактично позбавило споживачів можливості отримати законно призначену пільгу.

Лише за травень управління праці та соцзахисту Чернігівській області нарахувало побутовим споживачам природного газу субсидій на суму майже 32,7 млн грн., а за весь опалювальний сезон - близько 1 млрд 670 млн грн. Втім, підприємствам газової галузі з цих величезних сум нема ніякої користі, адже вони не є грошовими коштами, а лише бюджетними зобов`язаннями, які оформлюються протоколами і законодавство забороняє використовувати їх на виробничу діяльність.
Детальніше ознайомитися з інформацією щодо пільг та субсидій на газ можна на офіційному веб-сайті «Чернігівгаз Збуту» за адресою https://cngaszbut.104.ua/.


 

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини