Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 14:07:11

З початку року "спрощенці" Чернігова спрямували до бюджету понад 22 мільйони гривень єдиного податку

24.03.2016   08:22

За словами заступника начальника управління - начальника відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяни Гончарової, з початку року до місцевого бюджету від підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування надійшло понад 22 млн грн єдиного податку.

До речі, на обліку в інспекції перебуває 9,5 тисяч фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

У 2016 році ставки єдиного податку для платників першої групи, які визначені від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року складають: 5 % від розміру мінімальної заробітної плати - 68,90 грн, 10% від розміру мінімальної заробітної плати - 137,80 грн,  для другої групи - 20% від розміру мінімальної заробітної плати  - 275,60 гривень.
 
Податківець нагадала, що з 01 січня 2016 року внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів стосовно спрощеної системи оподаткування. Зокрема, обсяг доходу за календарний рік для платників єдиного податку третьої  групи не повинен перевищувати 5 млн грн  замість існуючої раніше норми -  20 млн гривень. Зміни торкнулися і ставок податку - для платників третьої групи обсяг доходу за звітний період оподатковується за ставкою  3 % (для платників ПДВ) та 5 % ( не платників ПДВ).

При цьому платники єдиного податку третьої групи, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн грн, але не перевищили обсяг доходу 20 млн грн, не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Але якщо вони у 2016 році отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн, такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

Варто зазначити, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим у разі отримання ними доходів у готівковій формі.

«Звертаю увагу платників єдиного податку на своєчасність та повноту сплати податків і нагадую, що однією з підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку є наявність у платника податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів», - акцентувала увагу Тетяна Гончарова.

Останні новини Чернігівщини

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині 12:19

Сьогодні о 5 ранку росіяни обстріляли ракетами селище Десна. За попередньою інформацією є постраждалі. Деталі щодо наслідків уточнюються.