Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:39:17

З метою спрощення процедур державного контролю у пунктах пропуску запроваджується попередній документальний контроль товарів

22.10.2011   10:22

Подальше спрощення процедури державного контролю, приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів, прискорення товарообігу усім цим заходам сприятиме запровадження в Україні механізму попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон. Про це йшлося під час брифінгу, який відбувся у Чернігівській митниці.

За результатами кропіткої роботи з напрацювання механізму взаємодії підрозділів, що здійснюють контрольні функції в пунктах пропуску через державний кордон України, Верховною Радою України було прийнято Закон України від 03.02.2011 № 2973-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через митний кордон України”.

Згідно з цим Законом митні органи наділено повноваженнями на здійснення в пунктах пропуску через державний кордон України державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю окремих товарів та контролю за переміщенням культурних цінностей, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту), у формі попереднього документального контролю.

Попередній документальний контроль – це контрольні заходи, які полягають у перевірці документів та відомостей, необхідних для здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей, та здійснюються митними органами в пунктах пропуску через державний кордон України стосовно окремих товарів, у тому числі продуктів та сировини тваринного походження, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту).
Закон № 2973 наближає українські процедури контролю до процедур, що на даний час діють в країнах ЄС та країнах СНД, в частині:
– скорочення контрольних служб в пунктах пропуску через державний кордон;
– забезпечення територіальної та процедурної цілісності (одноразовості) здійснення всіх видів державного контролю товарів, що переміщуються через кордон;
– делегування функцій контролю в пунктах пропуску митним органам.
З метою забезпечення виконання вимог Закону Кабінет Міністрів України ухвалив Постанови № 1030 та № 1031 від 5 жовтня 2011 року, якими затверджуються, зокрема:
– Порядок здійснення попереднього документального контролю;
– Перелік товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України.

Здійснення попереднього документального контролю припиняється, якщо:
– відсутній хоча б один документ або відомість, необхідні для здійснення попереднього документального контролю;
– державними органами здійснюються протиепідемічні заходи, ветеринарно-санітарні заходи під час карантину тварин, запроваджено карантинний режим, виявлено вогнище карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту;
– транспортний засіб, яким перевозяться небезпечні вантажі, не відповідає встановленим вимогам екологічної безпеки (для автомобільного транспортного засобу);
– у разі проведення митного огляду товарів і транспортних засобів:
– виявлено пошкодження упаковки, яка безпосередньо контактує з товаром;
– є явні ознаки псування товарів;
– виявлено, що строк придатності товарів закінчився.
У разі припинення здійснення попереднього документального контролю посадова особа митного органу негайно вживає заходів щодо залучення посадової особи контролюючого органу, яка для здійснення відповідного державного контролю товару прибуває в пункт пропуску через державний кордон України

Ступінь державного контролю таким чином не знижується. Державні види контролю в повному обсязі, професійно здійснюватимуться фахівцями у сфері ветеринарної медицини та карантину рослин у митницях призначення.
Застосування попереднього документального контролю як нової організаційної форми проведення державних видів контролю дасть можливість:
– усунути надмірну кількість незалежних у своїх діях контролюючих органів в пунктах пропуску через державний кордон України;
– зменшити час загального процесу контролю, оформлення та пропуску вантажів у пунктах пропуску;
– скоротити черги транспортних засобів перед пунктами пропуску;
– спростити та мінімізувати процедури при проведенні усіх видів контролю;
– створити позитивний психологічний фактор для перевізників, експедиторів;
– прискорити товарообіг, що позитивно вплине на динаміку надходжень митних платежів до держбюджету;
– покращити імідж України як транзитної держави, надійного та стабільного торговельного партнера для країн Європейського Союзу, СНД;
– створити комфортні умови для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, що в свою чергу дасть можливість реалізувати напрямки, окреслені керівництвом держави стосовно інтеграції України до світової спільноти.

У рамках підготовки до запровадження попереднього документального контролю товарів начальник митниці Олександр Іванов провів робочу нараду з керівниками контролюючих органів, підрозділи яких здійснюють контрольні функції у пунктах пропуску. Участь у нараді взяли представники Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області, Головного управління ветмедицини в Чернігівській області, Чернігівського пункту держветконтролю та нагляду на кордоні та транспорті, Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції.
Під час наради до присутніх доведено рішення Уряду та позицію Держмитслужби України з питання проведення попереднього документального контролю, узгоджено графік проведення занять з посадовими особами Чернігівської митниці за участі кваліфікованих працівників контрольних служб.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.