Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:19:59

Завершити аграрний рік, не збавляючи темпів

22.10.2011   10:12Агенцiя

21 жовтня відбулося засідання колегії головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації в якому взяв участь заступник голови ОДА з питань агропромислового розвитку Олександр Шанойло, керівники відповідних районних структурних підрозділів.

Під час засідання була розглянута низка питань. Зокрема, питання виконання Програми соціально-економічного розвитку аграрної галузі за результатами роботи у третьому кварталі поточного року.

Як повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Олександр Савченко, Чернігівська область за підсумками роботи у третьому кварталі цього року посіла сьоме місце серед регіонів України по темпах росту валового виробництва. Валове виробництво сільськогосподарської продукції в області по всіх категоріях господарств за підсумками дев’яти місяців склало 115,5% у порівнянні з таким же періодом 2010 року.

На думку заступника начальника головного управління агропромислового розвитку Миколи Колесникова тваринницька галузь, де показники нижче, ніж у рослинництві, може надолужити їх за рахунок запровадження ефективних технологій.

Зокрема, по м’ясному скотарству в області є з кого брати приклад. Так, у ПСП “Пісківське” Бахмацького району вже добились добових приростів м’яса до 3-х кілограмів на одну голову. При цьому в середньому по області такі прирости складають близько 500 грамів.

“Зараз ми підбиваємо підсумки роботи сільськогосподарської галузі у третьому кварталі, – зазначив заступник голови ОДА Олександр Шанойло. – Результати роботи високі, і я впевнений, що ми маємо всі можливості і резерви для того аби і рік в цілому закінчити з такими позитивними показниками економічного розвитку”.

В ході засідання колегії її учасники розглянули також питання виплати орендної плати власникам земельних паїв.

“Власники земельних паїв Чернігівщини отримають у 2011 році за свою землю 223,2 мільйона гривень орендної плати, що на 33 мільйони гривень більше, ніж торік. Збільшення виплат селянам на пай стало можливим за рахунок підвищення розміру орендної плати за укладеними договорами, – Зазначив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Кочерга. – ”А розмір орендної плати в Чернігівській області на сьогодні складає 3,5% від грошової вартості землі, що на 0,4% більше, ніж на цю ж дату торік, а також більше, ніж в середньому по Україні”.

Після збільшення відсотка орендної плати на пай по області виплачуватимуть в середньому по 934 гривні. Найбільші виплати у Варвинському районі – по 2077 гривень на пай, найменші у Щорському – по 315 гривень.

На сьогодні орендарі, а це в основному сільськогосподарські підприємства, вже виплатили селянам-власникам землі 142,6 мільйона гривень, решта має бути виплачена до кінця року.

На засіданні колегії також були ще розглянуті питання про підсумки роботи підприємств харчової промисловості за 9 місяців 2011 року, про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна тощо.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.