Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 січня, 15:36:35

Як укладатимуться договори постачання природного газу за новими Правилами

19.01.2016   08:07Агенцiя

З 1 грудня 2015 року вступила в дію нова форма Типового договору постачання природного газу. Однією з особливостей Договору є те, що він публічний і не потребує двостороннього підписання, а це значно спрощує процедуру його укладання.

Про це йшла мова на брифінгу директора ТОВ «Чернігівгаз Збут» Івана Лусти.

На вимогу Закону України «Про ринок природного газу», влітку 2015 року, відбулося розділення функції постачання і розподілу природного газу. На сьогодні продажем газу і розрахунками зі споживачами займаються нові компанії – постачальники, а облгазам залишилось обслуговування газопроводів та облік енергоресурсу. Для всіх побутових споживачів Чернігівської області постачальником газу зі спеціальними обов`язками визначено ТОВ «Чернігівгаз Збут».

Ці нововведення несуть принципово новий підхід до надання послуг з газопостачання і вимагають законодавчо закріпити взаємовідносини споживачів і надавачів послуг. Аби забезпечити приєднання до умов Договору, ТОВ «Чернігівгаз Збут» надішле всім побутовим споживачам бланки Заяви-приєднання поштою. Тобто, укладання договору відбуватиметься дистанційно і не передбачає особистого відвідування споживачем абонслужби.

«Для того щоб заключити новий договір людям не треба буде йти до нас. Ми не встановлюємо терміни і не відключатимемо від газопостачання. Одночасно з квитанціями за грудень споживачі отримають бланки заяв зі своїми персоніфікованими даними. Достатньо буде підписати бланк і відправити поштою або будь-яким способом передати на адресу ТОВ «Чернігівгаз Збут». В кожній філії буде встановлено скриньку для збору заяв», - поінформував директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – Якщо в заяві-приєднанні споживач помітив помилку в своїх даних, йому треба буде звернутися до абонслужби ПАТ «Чернігівгаз» і виправити її», - додав керівник.

Також треба зазначити, що розділення функцій жодним чином не позначилося на ціні газу для побутових споживачів. Принаймні до кінця опалювального сезону 2016 року буде діяти дворівнева ціна - 3,60 грн. за кубометр на обсяг до 1200 м куб для споживачів, що споживають газ комплексно, і 7,188 грн. - для решти категорій населення. Ціни затверджені Постановою КМУ від 1 жовтня 2015 р. № 758 та Постановою НКРЕКП від 03 березня 2015 р. № 583. В структурі ціни закладені тарифи на розподіл і транспортування для газорозподільних компаній, за рахунок яких фінансуються роботи, спрямовані на забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання.

Нагадаємо, Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам та бланк заяви-приєднання до умов договору були опубліковані в газеті Чернігівської обласної ради і обласної державної адміністрації «Деснянська правда» № 52 від 31 грудня 2015 року.

Детальніше ознайомитися з умовами Договору і новими Правилами можна на офіційному веб-сайті «Чернігівгаз Збуту» за адресою https://cngaszbut.104.ua/. Бланки заяв із заповненими персоніфікованими даними найближчим часом стануть доступними в Особистих кабінетах.

Останні новини Чернігівщини

7 січня: цей день в Україні і світі

7 січня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1414 Російська агресія - Day 1414 Russian aggression

Засуджено п’ятьох учасників ОЗГ, які налагодили виготовлення психотропів у власній лабораторії на Чернігівщині 12:46

Засуджено організовану наркогрупу за виготовлення, збут психотропів і легалізацію коштів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:45

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ветеранська політика: підсумки роботи за 2025 рік 11:24

У Чернігівській області за минулий рік 57 ветеранів отримали можливість придбати житло завдяки державній підтримці. 26 із них зустріли Новий рік у нових оселях.

Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована 10:58

Відтерміновано строки обов’язкового забезпечення безготівкових розрахунків, у тому числі через електронні платіжні засоби, застосунки та платіжні пристрої, для окремих торговців.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини