Банкіри обіцяють знизити кредитні ставки для чернігівських аграріїв
Банківські установи області наразі мають достатній кредитний портфель аби забезпечити коштами аграріїв Чернігівщини на період проведення весняно-польової кампанії 2012 року. Про це йшлося на нараді з керівниками фінансових установ області, яка днями пройшла у головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Як було зазначено на заході, в якому взяли участь представники майже десяти банківських установ області, у тому числі представники регіонального відділення НБУ, банки щорічно кредитують чернігівських аграріїв: минулоріч сільгоспвиробники області отримали кредитів на суму близько 400 мільйонів гривень. І цього року фінустанови мають достатньо коштів для продовження співпраці з аграріями. Найбільш активно наших сільгоспвиробників кредитують "Ощадбанк", "Райффайзен Банк Аваль" та "Мегабанк".
Додатковим мотивом до співпраці аграріїв з банками є цільова програма часткової компенсації відсотків за кредитами, згідно з якою держава відшкодовує сільгоспвиробнику до 15% відсоткової ставки залученого ним кредиту. Так, минулого року аграрії Чернігівщини отримали 12,5 мільйона гривень такого відшкодування.
Дана державна програма діє за умови, коли банківська кредитна ставка не перевищує 19% річних. Оскільки наразі існуючі ставки кредитів у більшості банківських установ сягають 20-24% річних, на нараді чернігівські банкіри пообіцяли йти на поступки сільгоспвиробникам і знижувати ставки.
"Дуже добре, що у фінансових установах нашого регіону розуміють важливість праці хліборобів і готові йти на певні поступки заради активного кредитування галузі, - підкреслив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Олександр Савченко, якій вів нараду з банкірами. - На весняно-польові роботи поточного року сільгоспвиробникам області у цілому потрібно понад 1,2 мільярда гривень, і банки значно допоможуть їм надолужити дефіцит коштів".
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.