Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 16:56:59

Електронні державні закупівлі: як це працює в області

13.10.2015   08:25Агенцiя

12 жовтня, в обласній державній адміністрації відбувся брифінг з питань запровадження електронних державних закупівель.

Говорили про відповідну законодавчу базу, про перші кроки прозорих закупівель в нашій області.

На думку директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлії Свириденко, електронні державні закупівлі – переконливий важіль у запобіганні корупції, створенні добросовісного конкурентного середовища у сфері державних закупівель. Це дасть реальну економію бюджетних коштів. Також це має полегшити участь бізнесу в державних закупівлях. Директор Департаменту вважає, що перевагами електронних державних закупівель мають скористатися місцеві підприємці. Адже на сьогодні їх участь у державних закупівлях досить слаба.

Юлія Свириденко зазначила, що обласна державна адміністрація вже з вересня цього року офіційно долучилась до участі у пілотному проекті з електронних закупівель. Розпорядники бюджетних коштів поступово почали реєструватися на електронних торгових майданчиках та проводити електронні торги.

Так, всі структурні підрозділи облдержадміністрації – головні розпорядники бюджетних коштів – вже зареєстровані. 17 розпорядників коштів, підпорядкованих ОДА, розпочали 24 електронні закупівлі товарів. 2 процедури вже успішно завершено.

Вісім розпорядників бюджетних коштів, розташованих на території області, але не підпорядкованих ОДА, також розпочали 90 електронних процедур, з яких успішно проведено вже 18.

Перші результати електронних державних закупівель – економія бюджетних коштів понад 40 тисяч гривень. І це лише початок.

Довідково.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року № 501-р запроваджено пілотний проект щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує допорогових сум (для товарів і послуг – 200 тисяч гривень, для робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень).

Електронні закупівлі здійснюються через автономну систему електронних торгів «ProZorro» (www.prozorro.org), створену з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Система створена без використання державних коштів. На даний час вона формально належить Transparency International Україна – міжнародній організації, яка займається боротьбою з корупцією. Після завершення пілотного проекту заплановано безкоштовну передачу системи державі в особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Наразі здійснюється розробка відповідної законодавчої бази. В її основу буде покладено чинний Закон України «Про здійснення державних закупівель», доповнений рядом новацій, а також новий законопроект «Про публічні закупівлі».

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ