Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 11:22:46

Міліцейські спеціальності найбільш популярні серед підлітків

07.10.2015   09:15Агенцiя

Представники ряду підрозділів та служб Управління МВС України в Чернігівській області гідно представили широкий спектр напрямків міліцейської професії в ході роботи експозиції національного профорієнтаційного проекту «Місто професій».

Проект поєднує в собі водночас професійно-орієнтаційну, розважальну та профілактичну функції і розрахований на дітей та підлітків віком від 2-х до 18-ти років. Відповідним чином була сформована чернігівська експозиція, виставлена у суботу 3 жовтня в Центральному парку культури і відпочинку. Під час заходу діти мали можливість спробувати себе у понад 25-и професіях — від правоохоронця чи рятувальника до перукаря або кулінара.

Різні аспекти професії міліціонера були представлені на чотирьох стендах, підготовлених різними підрозділами та службами обласної міліції. Найпершою юних відвідувачів зустрічала експозиція кримінальної міліції у справах дітей. Тут малеча мала змогу відповісти на питання, які стосуються їхньої безпеки, та розфарбувати тематичні малюнки, або ж самостійно спробувати себе в ролі художника.

Поруч розташувалося умовне перехрестя, споруджене працівниками Державтоінспекції, та патрульний автомобіль автоінспекторів поруч із ним. На іншому боці алеї парку активно працювали представники Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. Вони охоче давали можливість дітям і підліткам спробувати себе у різних галузях експертної служби міліції: оглянути автомобіль та самостійно виявити закладений під ним муляж вибухового пристрою, або ж навчитися виявляти і фіксувати сліди пальців рук.

Велике пожвавлення юних глядачів викликало також ознайомлення з роботою інспектора-кінолога. Працівник міліції демонстрував, як проводить навчання службово-розшукових собак, та що вміють досвідчені чотирилапі правоохоронці. Восьмирічна вівчарка Вільма вправно виконувала всі положення із загального курсу дресирування, впевнено знаходила муляж протитанкової міни, а також відшукала по слідах і затримала умовного злочинця, який викрав дитину (жертвою викрадача згодилась побути одна з юних глядачок).

Окрім цього, правоохоронці наочно продемонстрували взаємодію різних підрозділів міліції в оперативно-службовій діяльності. Вони змоделювали реагування на повідомлення про виявлений підозрілий предмет. Першим до знахідки прибув кінолог із собакою, натренованою на пошук вибухових речовин, і обстежив сам предмет та місцевість навколо нього. Після цього експерти-вибухотехніки зруйнували підозрілу коробку пострілом з гідродинамічної гармати.

У підсумку, чимало дітлахів висловлювали своє захоплення міліцейською експозицією, а дехто ще й додавав, що сам не проти спробувати у дорослому житті стати правоохоронцем.

До теми: Чернігів: рятувальники взяли участь у профорієнтаційному дитячому заході «Місто професій»

Загалом, свято вийшло не тільки цікавим та пізнавальним, а ще й смачним. Адже при вході у «Місто професій» кожній дитині видавали умовний паспорт, з яким малюки влаштовувалися на роботу на обрану ними професію. Далі ж на усіх навчальних місцях діти отримували своєрідну «зарплатню» у спеціальних грошових одиницях, актуальних тільки тут, на святі. За них дітки охоче придбавали солодощі у спеціальній крамниці «Міста професій».

СЗГ УМВС України
в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 11:18

17 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: офіційно відкрили клуб за місцем проживання

Чернігів: офіційно відкрили клуб за місцем проживання "Десна" 10:57

17 вересня, після капітального ремонту, офіційно відкрили клуб за місцем проживання «Десна», що розташований за адресою вул.П’ятницька, 49/1.

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 10:40

17 вересня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів чергове засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області.

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 10:40

17 вересня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів чергове засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області.

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень 10:23

За 8 місяців 2020 року платниками Чернігівщини сплачено більше 3,3 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше за аналогічний період минулого року на 187,5 млн гривень.