Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 07:22:14

А безробітних усе більше

05.10.2015   15:37Агенцiя

Цього року ринок праці більше почав реагувати на негативні тенденції в економіці — протягом восьми місяців службою зайнятості області взято на облік 19,6 тисячі незайнятих громадян.

Зауважимо: це майже на 6% більше, ніж минулого року. Скажете: та нічого страшного? Нагадаємо: штатна чисельність працюючого населення Чернігівщини становить лише 194,8 тисячі осіб.

Крім того серйозною проблемою залишається якість робочої сили. Серед зареєстрованих безробітних кожен третій — мав перерву в роботі понад рік; кожен четвертий потребував додаткового соціального захисту, кожен п’ятий — особа передпенсійного віку;  кожен шостий узагалі не мав професії. Станом на 1 вересня на обліку в центрах зайнятості області перебувало 14,9 тисячі безробітних громадян.

При цьому, незважаючи на складну економічну ситуацію, кількість актуальних вакансій, які роботодавці подали до служби зайнятості, не тільки не знизилася, а й зросла. Протягом поточного року зареєстровано 18,6 тисячі звернень від 4300 роботодавців про наявність попиту на робочу силу, з яких 14,7 тисячі заявок укомплектовані за сприяння служби зайнятості. Цього року 149 роботодавців області працевлаштували на новостворені робочі місця 316 безробітних із числа соціально незахищених категорій. За це роботодавці отримали компенсацію від держави. Загалом же за сприяння служби зайнятості роботу отримали 9,9 тисячі безробітних. Підприємцями стали 518 безробітних, отримавши від служби зайнятості виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи. Новою проблемою стало працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та громадян, які проходили службу в зоні АТО. Минулого й поточного року до центрів зайнятості області звернулися 1245 переселенців та більш ніж півтисячі демобілізованих учасників АТО. Вже вдалося працевлаштувати 245 переселенців і 99 демобілізованих бійців. Крім того 110 осіб проходили професійне навчання за рахунок служби зайнятості, 278 громадян узяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. До речі, в серпні було проведено опитування серед демобілізованих учасників АТО, які виявили бажання пройти професійне навчання. Найбажаніша професія серед них — водій.

А от на запитання, чому працевлаштовано так мало переселенців, відповісти легко: не дуже-то вони й хочуть приймати пропозицію щодо роботи. Оскільки розмір допомоги по безробіттю вищий, ніж розмір заробітної плати, що пропонується роботодавцями області. На особливому контролі центру зайнятості — працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Проте лише кожен четвертий із тисячі, що перебувають на обліку, працевлаштований центром. І хоча роботодавці подають заявки на заповнення вакансій для інвалідів, але 70% робочих місць для цієї категорії не укомплектовані через неприйнятні умови праці.

З професійно-технічними навчальними закладами області у нас ситуація доволі непогана — сучасна молодь освоює робітничі професії. Сьогодні це майже чотири тисячі молодих людей. Тим більше, що після завершення навчання практично всі вони досить легко знаходять собі роботу. Згідно з офіційними даними, за останні три роки 95% тих, хто навчався у професійних навчальних закладах, працевлаштовані.

Крім того сучасні ПТУ постійно проводять коригування навчальних планів закладів для задоволення потреб ринку праці. А от одна з проблем, із якою стикаються безробітні, що бажають пройти перепідготовку у спеціалізованих навчальних закладах,  —  ті не розраховані на доросле населення. Тому в подальшому необхідно врахувати і цю нову специфіку

Зрозуміло, що покращити ситуацію з безробіттям в області доволі складно — важку ситуацію в економіці держави наказом не скасуєш. Але якщо об’єднати зусилля і місцевої влади, й бізнесу, і наших нардепів, і громадськості — є надія на інвестиції в область. Головне – не сидіти склавши руки й чекати милості від Уряду чи добрих заможних заморських дядьків, а щоденно працювати над цим питанням. І невдовзі таки будуть створені нові робочі місця, а безробіття зменшиться. Якось дуже хочеться в таке вірити

Олександр ШИЛО, «Деснянська правда»

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини