Про новації в податковому законодавстві розповіли податківці Чернігова
Теми, що обговорювалися, стосувалися практичного застосування положень податкового законодавства, новацій та актуальних питаннь з обчислення ЄСВ
З метою підвищення рівня добровільної сплати податків і зборів до бюджету, забезпечення платників своєчасною та кваліфікованою допомогою щодо дотримання ними норм діючого податкового законодавства, правильності подання податкової звітності та повноті сплати податків до бюджетів всіх рівнів спеціалістами ДПІ у м. Чернігові проведено загальний семінар на тему: «Практичне застосування положень податкового законодавства. Новації, запроваджені змінами до Податкового кодексу України. Актуальні питання з обчислення ЄСВ».
На початку семінару до присутніх звернулася завідувач сектору комунікацій Алла Булава, яка зазначила, що з 1 вересня 2015 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 17.07.2015 року № 655 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».
Зазначеними змінами підвищено вартісну межу для віднесення матеріальних активів до основних засобів, визначено обов’язкові вимоги до змісту наказу про проведення перевірки, змінено порядок надання податкових консультацій, умови проведення документальних виїзних перевірок, нарахування пені та особливості застосування штрафних санкцій.
Виступаюча повідомила учасників семінару, що з 1 вересня 2015 року набрав чинності «Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015р. №666.
«У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101»,- зазначила податківець. Вона також звернула увагу присутніх на те, що з 15 вересня поточного року вступили в дію нові рахунки для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового соціального страхування у ГУ ДКСУ у Чернігівській області.
Неабияку зацікавленість у представників бізнесу викликало обговорення питання щодо системи електронного адміністрування ПДВ. Про особливості заповнення декларації з ПДВ та додатків до неї, механізму складання розрахунків коригування до податкових накладних, порядку та термінів їх реєстрації в Єдиному реєстрі розповіла начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Вікторія Соломко.
На семінарі також були розглянуті актуальні питання оподаткування ПДФО, військовим збором, податком на прибуток, нюанси формування та порядок подання страхувальниками звіту з ЄСВ, подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку тощо.
Про забезпечення платників податків безкоштовними ключами електронного цифрового підпису поінформував начальник відділу реєстрації користувачів Олександр Кулик. Він запропонував суб’єктам господарювання міста особисто оцінити переваги сучасних технологій електронного обслуговування, завітавши до відділу реєстрації користувачів, швидко та безкоштовно отримати електронний цифровий підпис і звітувати в електронному вигляді.
Наприкінці семінару податківці надали вичерпні та змістовні відповіді на всі питання платників.
Сектор комунікацій
ДПІ у м. Чернігові
Останні новини Чернігівщини
Масштабне оновлення тепломереж: водіїв попереджають про перекриття на вулиці Коцюбинського 09:49
Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» переходить до наступного етапу великого проєкту «Реконструкція трубопроводів централізованої системи теплопостачання комунального підприємства «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради».
У поліції Чернігівщини відзначили професійну діяльність офіцерів служби освітньої безпеки 09:18
З нагоди другої річниці створення Служби освітньої безпеки начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Іван Іщенко та т.в.о начальника Управління патрульної поліції в Чернігівській області Ярослав Гордієнко відзначили офіцерів СОБ.
Доступ до послуг за будь-яких умов: про Індекс цифрової трансформації громад та Starlink – на брифінгу в ОВА 16:44
На національній платформі «Дія.Цифрова громада» працює унікальний інструмент – Індекс цифрової трансформації, який дозволяє в режимі реального часу вимірювати рівень цифровізації громад України.
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.