Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 07:25:47

Чернігівська митниця - реформування чи погіршення бізнес-клімату області?

16.09.2015   18:30Агенцiя

16 вересня у дискусійному клубі "Експертна думка" експортери та імпортери Чернігівщини провели прес-конференцію щодо закриття та перенесення до Козельця митний пост «Чернігів – вантажний».

15 вересня 2015 року керівництво митного посту “Чернігів вантажний” зібрало митних брокерів Чернігівщини та офіційно оголосило про подальшу неможливість (з 01.10.2015) оформлення зовнішньоекономічних вантажів у місті Чернігові та перенесення цієї діяльності Чернігівської митниці до смт. Козелець Чернігівської області.

Представники підприємств Чернігівщини, які здійснюють експорт-імпорт продукції та митні брокери, стурбовані таким раптовим, мало зрозумілим рішенням ДФС України.

Це рішення, яке було оголошене офіційно та публічно, значно погіршує умови роботи десятків підприємств регіону з оформлення митних вантажів та вносить додаткові затрати на логістичні операції. Це ніщо інше як погіршення бізнес-клімату Чернігівщини, що суперечить політиці Президента та Кабміну України. Це приклад прийняття кулуарних, непрозорих рішень, які є передумовою для корупції.

В обласному центрі Держмитслужбою України було погоджено створення митно-вантажного комплексу, що сім останніх років діє за принципом єдиного вікна. Тут розташовані не тільки необхідні підрозділи Чернігівської митниці, а і сервісні служби та офіси інших контролюючих органів, які причетні до митного оформлення вантажів.

Виникає питання, в зв'язку з чим постає необхідність руйнування відпрацьованого роками механізму здійснення експортно-імпортних операцій, що бездоганно відповідає всім вимогам чинного законодавства?

Чи є дії керівника Чернігівської митниці Шавлака О.В. з переносу митного посту з обласного центру за 70 км від нього економічно, логістично та організаційно обґрунтованими?

Чи знову під прикриттям проведення реформ, здійснюється перерозподіл бізнесу?

І, взагалі, чи існує наказ ДФС про закриття митного посту “Чернігів вантажний” та переносу митного оформлення зовнішньоекономічних вантажів у смт. Козелець? Оскільки, Керівництво Чернігівської митниці відмовляється надати копію наказу ДФС або, навіть, назвати його реквізити (номер, дату і т.п.)

Експортери та імпортери Чернігівщини нагадують керівництву ДФС України та особисто керівнику Чернігівської митниці Шавлаку О.В., що митниця — в першу чергу сервісна організація, яка зобов'язана сприяти суб'єктам ЗЕД в їх діяльності, в тому числі, і для наповнення обласного та державного бюджетів.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини