Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 серпня, 00:44:43

Бюджетна децентралізація збільшила доходи місцевих бюджетів

11.09.2015   13:05Агенцiя

Минуло півроку, як український парламент прийняв зміни до Податкового та Бюджетного кодексів. Це вже сьогодні значно розширило фінансові можливості місцевого самоврядування, а в майбутньому дозволить зробити економічно самодостатніми та спроможними нові об’єднані громади.

Затверджено основний національний документ у цій сфері – Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. На виконання завдань Концепції Верховна Рада України ухвалила близько 10 законодавчих актів. Фактично зроблені дуже важливі перші кроки децентралізації - бюджетна та податкова децентралізація.

У результаті - збільшення доходів місцевих бюджетів за перше півріччя поточного року на понад 10 мільярдів гривень, повідомляє сайт Реформи в Україні. Також прийнято Закони «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про співробітництво територіальних громад», які нададуть змогу громадам стати багатшими та впливати на добробут свого середовища.

Відчули переваги децентралізації і на Чернігівщині: доходи загального фонду бюджету області у січні-серпні поточного року порівняно з відповідним періодом 2014-го збільшилися на 319 мільйонів гривень або на 32,1%.

Але для повноцінного впровадження децентралізації сьогодні вкрай необхідно завершити формування відповідного законодавчого підґрунтя — схвалити зміни до Конституції України, прийняти нові закони про місцеве самоврядування, про адміністративно-територіальний устрій, про вибори до місцевих рад та цілу низку галузевих законів.

Останні новини Чернігівщини

 Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним

Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним 11:04

Учора, у День Державного Прапора України, прикордонну Корюківську громаду відвідали міністр у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб Віталій Безгін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс та директор Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel в Україні Дірк Депре.

25 серпня: цей день в Україні і світі 08:23

День 1644 Російська агресія - Day 1635 Russian aggression

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини