Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 вересня, 01:24:43

Газовики Чернігівщини сповістили місцеву владу щодо дестабілізації газового ринку і можливих негативних наслідків для споживачів

07.08.2015   13:24Агенцiя

Керівники ПАТ "Чернігівгаз" і ТОВ "Чернігівгаз Збут" від імені колективів обох підприємств направили місцевим органам влади офіційну заяву щодо неправомірних дій і бездіяльності НКРЕКП і інших органів виконавчої влади, що дестабілізують роботу компаній і можуть призвести до проблем при підготовці до наступного опалювального сезону.

Шановна громадо, споживачі, колеги!

Керівництво і колективи ПАТ «Чернігівгаз» та ТОВ «Чернігівгаз Збут» вкрай стурбовані катастрофічною ситуацією, що склалася в газовій галузі Чернігівської області, яка унеможливлює нормальне функціонування газотранспортного та газопостачального підприємств та якісне надання послуг споживачам. Ми змушені Вас поінформувати стосовно можливого зриву опалювального сезону, що, відповідно, призведе до негативних наслідків для споживачів газу та соціальної напруги в регіоні.

Обов`язково просимо Вас зважити на те, що Чернігівщина є прикордонною областю, а ПАТ «Чернігівгаз» - стратегічно-важливим підприємством, служби якого беруть участь в ліквідаціях аварійних ситуацій.

Так, по-перше, розділення на дві частини підприємства ПАТ «Чернігівгаз» спричинило хаос і неможливість обслуговування споживачів на належному рівні.

З 1 липня відбулось розділення підприємства ПАТ «Чернігівгаз» на дві частини - транспортну і постачальну. Однак, постачальник, як новостворене підприємство, опинився в ситуації, яка унеможливлює якісне обслуговування споживачів газу. ТОВ «Чернігівгаз Збут» не має коштів для фінансування витрат, пов’язаних з обслуговуванням споживачів, адже більша частина коштів - 60% тарифу на постачання газу, встановленому НКРЕКП, направляється на оплату послуг державних монополістів – Укрпошти і Ощадбанку. Через організаційні процеси, пов’язані з розділенням, споживачі газу і в першу чергу населення, вже відчули дискомфорт через необхідність переукладання договорів і витрачання на це свого часу і нервів.

По-друге. Блокування коштів на рахунках підприємства ТОВ «Чернігівгаз Збут» призвело до неможливості працювати, обслуговувати газопроводи і клієнтів, платити зарплату.

Вже понад місяць - з 1 липня 2015 року кошти, що надходять від споживачів в рахунок оплати за газ, в тому числі й жителів Чернігівської області, акумулюються на спеціальних рахунках Ощадбанку, але не розподіляються між учасниками ринку.
Така ситуація спричинена неправомірним рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо зміни Алгоритму розподілу коштів, що надходять від споживачів газу на розподільчі рахунки постачальників.
Алгоритм був прийнятий з грубим порушенням законодавства і здорового глузду, що спричинило зупинку руху коштів на розподільчих рахунках і неможливості розрахунків між учасниками газового ринку.
На сьогодні лише по ПАТ «Чернігівгаз» на рахунках заблоковано близько 3 мільйонів гривен. Через відсутність коштів підприємство не в змозі виконати в повному обсязі всі необхідні роботи щодо підготовки газових мереж Чернігівської області до опалювального сезону, а також виконувати інвестиційні програми.
Також це призведе до невиплати зарплати персоналу, скорочення робочого тижня, що особливо неприпустимо в зимовий період, виникнення податкової заборгованості, неможливості якісного обслуговування клієнтів, тощо.
Державна регуляторна служба вже відкликала своє погодження під рішенням НКРЕКП щодо Алгоритму розподілу коштів, наслідком чого є його не правочинність і скасування державної реєстрації.

По-третє. Важкий фінансовий стан підприємств ПАТ «Чернігівгаз» і ТОВ «Чернігівгаз Збут» створений штучно - через неправомірні дії і бездіяльність органів влади

Протягом 2014-2015 років НКРЕКП встановило економічно необґрунтовані тарифи на наші послуги, розмір яких не покриває фактичні затрати підприємства по забезпеченню транспортування та постачання газу споживачам.
В тарифах, затверджених НКРЕКП установлений рівень технологічних втрат, що не відповідає реальним показникам. Це створює у підприємства штучні борги за газ, ресурс на покриття яких відсутній.

Крім того, рішенням Кабінету Міністрів України без будь-якого обґрунтування були зменшені норми споживання газу до рівня, нижче реального споживання. Цим самим, на підприємство був покладений додатковий фінансовий тягар, що суттєво погіршив наше фінансове становище.
Колапс в галузі лише поглиблюється і може призвести до зупинки роботи підприємства
Намагання і багаточисленні спроби керівництва підприємств ПАТ «Чернігівгаз» та ТОВ «Чернігівгаз Збут» знайти порозуміння та компроміс з відповідальними особами за такий стан справ в газовій галузі країни досі не дали жодних позитивних результатів.
Підкреслюємо, що криза створена штучно, виключно через незаконні рішення і бездіяльність НКРЕКП і інших органів виконавчої влади.
Застерігаємо, що до початку опалювального сезону залишилося 2 місяці, який співпаде з виборами до місцевих органів влади. У разі не вирішення зазначених проблем і подальшого наростання кризи, не лише понад 2,5 - тисячний колектив газовиків, а й жителі Чернігівської області суттєво відчують на собі її наслідки.

Голова правління ПАТ "Чернігівгаз" Алла Ярова
Директор ТОВ "Чернігівгаз Збут" Іван Луста

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові вшанували пам'ять визволителів

В Чернігові вшанували пам'ять визволителів 17:04

21 вересня, в день міста та визволення обласного центру від нацистських загарбників, в Чернігові віддали данину шани і поваги до мужності та героїзму учасників Другої світової війни, а також їх дітей та онуків, які віддали своє життя за Вітчизну під час Революції Гідності та бойових дій на сході України.

У Верховній Раді засновано міжфракційне об’єднання

У Верховній Раді засновано міжфракційне об’єднання "Чернігівщина" 16:21

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив народний депутат Антон Поляков.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 16:18

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1197 випадків захворювання (підозри) на кір.

Понад 460 чоловіків з Чернігівщини призвуть цієї осені

Понад 460 чоловіків з Чернігівщини призвуть цієї осені 16:12

"Понад 460 чоловіків з Чернігівщини призвуть цієї осені на строкову службу до армії" - повідомив під час брифінгу військовий комісар Чернігівського обласного Центру комплектування та соціальної підтримки військовослужбовців полковник Олександр Криворучко.