Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 21:32:58

Чернігівщина готується до посівної в умовах затяжної та вологої весни

02.03.2012   15:30Агенцiя

Особливості посівної кампанії цього року на Чернігівщині визначатимуться затяжним характером весни з достатнім запасом вологи у ґрунті. Про це йшлося на обласній науково-практичній конференції з питань проведення весняно-польових робіт у 2012 році, яка пройшла у Чернігові.

Нинішня зима принесла достатньо опадів на поля Чернігівщини, тому хоча весняні роботи, за попередніми прогнозами синоптиків, розпочнуться дещо пізніше, ніж зазвичай, наявність вологи у ґрунті створить гарні стартові умови для вегетації ярих культур майбутнього врожаю.

Як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, озимі культури на Чернігівщині перезимували непогано: наразі лише 9% озимини знаходяться у слабкому та зрідженому стані, а 91% – у доброму та задовільному, що є одним з кращих показників в Україні. Тим не менше до вірогідного пересіву культур все одно треба бути готовим.

Однією з кращих культур для пересіву та й взагалі для посіву є кукурудза, яка дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. Як зазначив доктор сільськогосподарських наук з дніпропетровського Інституту сільського господарства степової зони НААНУ Сергій Красненков, ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом для сільгоспвиробників Чернігівщини і з технологічної, і з маркетингової точок зору.

Як було повідомлено, ярими культурами цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі, що на 19 тисяч га більше, ніж торік. Озимих культур під врожай 2012 року також посіяно більше, ніж під врожай минулого року.

Учасники науково-практичної конференції, а це провідні аграрні науковці та виробники Чернігівщини, також обговорили питання покращення родючості ґрунтів, технологічні особливості виконання посівних робіт у 2012 році, шляхи підвищення репродукційності насіння, фітосанітарний стан посівів, умови кредитування сільгоспвиробників у поточному році тощо.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини