Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 11:09:45

Чернігівщина готується до посівної в умовах затяжної та вологої весни

02.03.2012   15:30Агенцiя

Особливості посівної кампанії цього року на Чернігівщині визначатимуться затяжним характером весни з достатнім запасом вологи у ґрунті. Про це йшлося на обласній науково-практичній конференції з питань проведення весняно-польових робіт у 2012 році, яка пройшла у Чернігові.

Нинішня зима принесла достатньо опадів на поля Чернігівщини, тому хоча весняні роботи, за попередніми прогнозами синоптиків, розпочнуться дещо пізніше, ніж зазвичай, наявність вологи у ґрунті створить гарні стартові умови для вегетації ярих культур майбутнього врожаю.

Як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, озимі культури на Чернігівщині перезимували непогано: наразі лише 9% озимини знаходяться у слабкому та зрідженому стані, а 91% – у доброму та задовільному, що є одним з кращих показників в Україні. Тим не менше до вірогідного пересіву культур все одно треба бути готовим.

Однією з кращих культур для пересіву та й взагалі для посіву є кукурудза, яка дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. Як зазначив доктор сільськогосподарських наук з дніпропетровського Інституту сільського господарства степової зони НААНУ Сергій Красненков, ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом для сільгоспвиробників Чернігівщини і з технологічної, і з маркетингової точок зору.

Як було повідомлено, ярими культурами цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі, що на 19 тисяч га більше, ніж торік. Озимих культур під врожай 2012 року також посіяно більше, ніж під врожай минулого року.

Учасники науково-практичної конференції, а це провідні аграрні науковці та виробники Чернігівщини, також обговорили питання покращення родючості ґрунтів, технологічні особливості виконання посівних робіт у 2012 році, шляхи підвищення репродукційності насіння, фітосанітарний стан посівів, умови кредитування сільгоспвиробників у поточному році тощо.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами 09:48

Результати діяльності робочої групи з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в області за минулий рік, оновлення її складу та плани на поточний рік обговорили на робочій нараді 5 березня.