Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 14:35:58

Чернігівщина готується до посівної в умовах затяжної та вологої весни

02.03.2012   15:30Агенцiя

Особливості посівної кампанії цього року на Чернігівщині визначатимуться затяжним характером весни з достатнім запасом вологи у ґрунті. Про це йшлося на обласній науково-практичній конференції з питань проведення весняно-польових робіт у 2012 році, яка пройшла у Чернігові.

Нинішня зима принесла достатньо опадів на поля Чернігівщини, тому хоча весняні роботи, за попередніми прогнозами синоптиків, розпочнуться дещо пізніше, ніж зазвичай, наявність вологи у ґрунті створить гарні стартові умови для вегетації ярих культур майбутнього врожаю.

Як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, озимі культури на Чернігівщині перезимували непогано: наразі лише 9% озимини знаходяться у слабкому та зрідженому стані, а 91% – у доброму та задовільному, що є одним з кращих показників в Україні. Тим не менше до вірогідного пересіву культур все одно треба бути готовим.

Однією з кращих культур для пересіву та й взагалі для посіву є кукурудза, яка дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. Як зазначив доктор сільськогосподарських наук з дніпропетровського Інституту сільського господарства степової зони НААНУ Сергій Красненков, ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом для сільгоспвиробників Чернігівщини і з технологічної, і з маркетингової точок зору.

Як було повідомлено, ярими культурами цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі, що на 19 тисяч га більше, ніж торік. Озимих культур під врожай 2012 року також посіяно більше, ніж під врожай минулого року.

Учасники науково-практичної конференції, а це провідні аграрні науковці та виробники Чернігівщини, також обговорили питання покращення родючості ґрунтів, технологічні особливості виконання посівних робіт у 2012 році, шляхи підвищення репродукційності насіння, фітосанітарний стан посівів, умови кредитування сільгоспвиробників у поточному році тощо.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.