Про експорт, імпорт і "наболіле": розмова з чернігівськими експортерами
Чернігівська область, як і в Україна в цілому, останнім часом має негативні тенденції щодо зменшення експорту та імпорту товарів. Проти минулого року експорт зменшився більш ніж на 13%, імпорт – майже на 38%.
Чим зумовлений такий стан справ і як його змінити – про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України Наталії Микольської з керівниками підприємств–експортерів Чернігівщини.
У зустрічі брав участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич. «Експортна діяльність господарюючих суб’єктів забезпечує і зростання ВВП, і валютні надходження, і робочі місця. А найголовніше — добробут людей. Цей напрям господарської діяльності є одним з найважливіших в економічному розвитку регіонів і країни в цілому», - зазначив він.
Зі свого боку Наталія Микольська розповіла про останні кроки Мінекономрозвитку щодо просування експорту закордон. Так, проведено успішні переговори щодо укладання угоди на поставку товарів з Канадою. Також Канада надаватиме технічну допомогу українській стороні: це модернізація українських підприємств, продаж на пільгових умовах високотехнологічного обладнання для переробки сільгосппродукції тощо. Відпрацьовується питання укладання угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем.
— Очікуємо, що у цих країнах буде попит на наші товари. До того ж , тут великі українські діаспори, а це додаткова перспектива, — переконана Наталія Микольська.
Керівники підприємств-експортерів області говорили про те, що заважає працювати: про необхідність полегшення митних процедур для експорту та імпорту, якнайшвидшого перегляду кредитних ставок, а також спрощення валютних операцій Нацбанком України. А ще звернулись із конкретними пропозиціями щодо зміни окремих законів стосовно розвитку підприємництва і торгівлі.
Окрім цього, Торговий представник України запропонувала чернігівським підприємцям надати пропозиції щодо можливого експорту товарів до Ірану. Адже найближчим часом відбудеться робоча поїздка Міністра економічного розвитку і торгівлі до цієї країни.
Довідково.
У 2015 році в Чернігівській області зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 108 країн світу (з них 28 країн ЄС). Збільшився експорт товарів до Кореї (в 9 разів), Єгипту (у 4 рази), Ірану, Ісламської Республіки (у 3,4), Нідерландів (в 1,7), Польщі (на 45%), Молдови (на 25,5%), Туреччини (на 21,5%) та Румунії (на 3,7%). Зменшився — до Російської Федерації та Італії (у 2 рази до кожної), Білорусі (на 45,3%), Іспанії (на 34%), Німеччини (на 21%) та Японії (на 4%).
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.