Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 14:37:45

Учасники АТО не платитимуть військовий збір

24.07.2015   18:45Агенцiя

«За перше півріччя 2015 року на підтримку української армії від платників м. Чернігова надійшло 27,7 млн.грн. військового збору, зокрема в червні - 5,6 млн. гривень»,

- проінформував начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба.

Він також нагадав, що військовий збір запроваджено в Україні з серпня 2014 року та буде діяти до закінчення реформування Збройних сил України. Ставка збору - єдина та  складає 1,5% від об'єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні. Відповідальними за утримання та перерахування до бюджету збору є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків та податкові агенти –щодо оподатковуваних інших доходів із джерел їх походження в Україні. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу України.

09 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 18.06.2015р. №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції».

Згаданим Законом тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції (п.п.1.7 п.16¹ підр.10 р.XX Кодексу). Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором буде здійснюватися у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Слід відмітити, що Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування («Голос України» від 08.07.2015 №120), та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності.
ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що з текстом Закону №548-VIII можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Верховної Ради України за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/548-19.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.