Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 23:08:55

Фермерcтво на Чернігівщині. ДОВІДКА

24.06.2015   18:00Агенцiя

У нашій області на 1 листопада 2014 р. налічувалося 662 фермерські господарства, з них 488 – діючі.

Протягом 2014 р. на фермерських господарствах були зайняті 2207 працівників. У власності та користуванні фермерів знаходилося 115 тис.га сільгоспугідь, у т.ч. 107 тис.га ріллі. 

У 2014 р. відбулося подальше укрупнення фермерських господарств: на одне господарство  в середньому припадало 174 га сільськогосподарських угідь (на 10% більше, ніж рік тому), у т.ч. 162 га ріллі (на 11% більше).

У минулому році фермерськими господарствами було вироблено зернових – 229 тис.т, соняшника – 28 тис.т, цукрового буряка (фабричного) – 60 тис.т, картоплі – 34 тис.т т, плодів та ягід – 2 тис.т, м’яса в забійній вазі – 2 тис.т, молока – 19 тис.т. Загалом фермерами вироблено понад 5% продукції сільського господарства області.
   
У минулому році 98% отриманих фермерами прибутків були від реалізації продукції рослинництва, 2% – тваринництва. Економічно вигідним було виробництво соняшника, зернових, овочів, картоплі, плодоягідних культур та  цукрових буряків, рентабельність яких коливається від 43% до 13%. Прибутки отримано також від вирощування великої рогатої худоби (12%), свиней (5%), реалізації молока (8%).

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини