Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 05:43:37

В області продовжують впроваджувати інвестиційні проекти з реконструкції систем опалення бюджетних установ

13.06.2015   08:48Агенцiя

В умовах обмеження фінансових ресурсів та дефіциту енергетичних ресурсів питання зменшення споживання природного газу та забезпечення належного функціонування систем теплопостачання населених пунктів області в опалювальний період має актуальний характер. Саме тому, в останні роки органи виконавчої влади разом з інвесторами впроваджують в області проекти з реконструкції систем опалення бюджетних установ з використанням альтернативних видів палива.

Проміжні результати цієї роботи обговорили на нараді з питань реалізації подібних проектів, яку 12 червня провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич. У заході взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, керівники та заступники керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, начальники відділів (управлінь) житлово-комунального господарства райдержадміністрацій та інвестори.

Протягом минулого року, за інформацією в.о. директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, проведено реконструкцію котелень на 72 об`єктах бюджетної сфери регіону. Півсотні з них переведені на альтернативні види палива.

Активно з інвесторами у цьому плані працюють Бобровицький, Носівський, Сосницький, Городнянський, Талалаївський, Ічнянський та Ніжинський райони області. Для поглиблення співпраці з інвесторами в області постійно проводиться відбір об`єктів, які потребують енергоефективних заходів.

Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету проведені роботи з будівництва та реконструкції 14 котелень у 9 районах та 2 котелень у м. Прилуки. Наразі на цих об’єктах залишилось виконати пусконалагоджувальні роботи та підключити котельне обладнання до існуючих мереж.

Все це, за інформацією фахівців, дало позитивні результати. За минулий рік в області спожито на 98 мільйонів кубометрів газу менше, ніж у 2013 році. Скоротили використання газу всі категорії споживачів. Зокрема, на 8% зменшило споживання газу населення, на 20% — бюджетна сфера, на 24% — промисловість та на 11% — теплопостачальні підприємства регіону.

Перспективами і планами, а також зауваженнями і пропозиціями, у ході наради поділились інвестори. Серед найболючіших для них питань на сьогодні залишаються: відведення земельних ділянок під будівництво котелень, орендна плата та кредиторська заборгованість за виконані роботи.

Підсумовуючи, Леонід Сахневич підкреслив, що сьогодні необхідно зробити все для не допущення виникнення аварійних ситуацій на системах теплопостачання та забезпечення їх належної роботи. Для цього потрібно взяти під особистий контроль споживання природного газу на підвідомчих територіях в межах доведених лімітів, продовжити переведення котелень на альтернативні види палива та посилити роботу з розрахунків за спожиті енергоносії.

— Плідна співпраця у даному напрямку дасть можливість знайти шляхи щодо економії енергетичних ресурсів, покращити технічний стан та якість системи теплопостачання бюджетних установ в області, — наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.