Експорт-імпорт з Чернігова знизився
За січень–лютий 2015р. в зовнішній торгівлі товарами м.Чернігова експорт становив 21,1 млн.дол. США, що на 22,4% менше січня–лютого 2014р., імпорт – 14,0 млн.дол. США (на 66,8% менше).
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 7,1 млн.дол. США (у січні–лютому 2014р. від’ємне – 15,0 млн.дол.).
Зовнішню торгівлю товарами підприємства м.Чернігова здійснювали з партнерами 65 країн світу.
До країн Європейського Союзу було поставлено товарів на 9,1 млн.дол. США, або 43,2% обсягу експорту. Серед європейських країн понад три чверті припадало на Нідерланди, Німеччину, Польщу та Портуґалію.
Серед інших країн вагомі експортні поставки здійснювалися до Ірану, Ісламської Республіки, Російської Федерації, Єгипту, Білорусі.
В асортименті поставок до країн світу переважали зернові культури (23,8% загального обсягу експорту), машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання (15,7%), текстильні матеріали та текстильні вироби (13,4%), насіння і плоди олійних рослин (9,3%), органічні хімічні сполуки (8,1%), деревина та вироби з деревини (5,9%).
Імпорт із країн ЄС формували товари з Польщі, Нідерландів, Німеччини, Австрії та Великої Британії. Серед інших країн суттєві надходження були з Білорусі, Китаю, Російської Федерації та Туреччини.
У структурі імпорту переважали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (41,2%), текстильні матеріали та текстильні вироби (11,9%), котли, машини (10,8%), добрива (10,3%), засоби наземного транспорту, крім залізничного (6,0%).
Останні новини Чернігівщини
Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01
Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23
Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.
4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11
День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.