Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 12:07:13

Відбувся перший суботній ярмарок з продажу сільськогосподарської продукції

24.03.2015   10:56

Минулої суботи у м. Чернігові, біля критого промислового ринку «Шанхай» відбувся перший суботній ярмарок, організований Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та Чернігівською міською радою.

Цей захід розпочато в рамках виконання обласної Програми розвитку малого та середнього бізнесу на 2015-2016 роки, затвердженої розпорядженням голови Чернігівської облдержадміністрації 24.11.2014 № 682, зокрема у частині опрацювання питань виділення пільгових торгівельних місць місцевим виробникам, в тому числі виробникам сільськогосподарської продукції та продукції харчової (переробної) промисловості.

З метою підтримки власного виробника та сприяння населенню у придбанні продукції за нижчими, ніж у торгівельних мережах, цінами, місцевою владою виділено майданчик для реалізації щосуботи зазначеної продукції на безкоштовних умовах, тобто без жодних ринкових зборів.

На жаль, не багато місцевих виробників відгукнулись на прохання організаторів заходу взяти участь у ярмарку вихідного дня. Деякі сільгоспвиробники вже реалізували свою продукцію восени та взимку, деякі - не мають можливості їздити у м. Чернігів через дорожнечу пального, а деякі - просто не повірили в те, що вони вкрай потрібні мешканцям міста.

Але на цьому ярмарку відвідувачів було дуже багато. Продавцям тих підприємств, які привезли свою продукцію, не судилося відпочивати.

Не зменшувалась черга до автівки МК «Добробут» Щорського району, де реалізовувались яйця курячі за ціною 12 гривень за десяток. Користувалась попитом продукція СТОВ «Віра» Городнянського району, що торгувало мукою по ціні 8,60 гривень. А ТОВ «Нива 2008» Ріпкинського району приємно здивувало покупців помірними цінами на овочеву продукцію, наприклад по 4 гривні за 1 кг моркви.

Ціни на цю та іншу продукцію були нижчими, ніж у торгівельних мережах, але все ж вигідними для виробника. Не обділені увагою покупців були: ФГ «Мандрико», яке реалізувало ковбасні вироби, ВАТ «Бобровицький молокозавод» - молочну продукцію, ТОВ «Нива - 2008» Ріпкинського району - овочі, дослідне господарство «Маяк» Ніжинського району - насіннєвий матеріал, розплідник Городецьких - саджанці ягід.

Фермер Володимир Мандрико зазначив, що він обов’язково буде брати участь у суботніх ярмарках, так як його ковбасні вироби користувались неабияким попитом у мешканців м. Чернігова.

Заступник директора Департаменту Римма Олексенко вважає, що такі заходи необхідні, особливо в сучасних умовах постійного зростання цін. Тому, Департаментом і надалі вживатимуться заходи щодо створення взаємовигідних умов для виробників сільгосппродукції та покупців. Придбання сільськогосподарської продукції від місцевих виробників – це суттєва економія сімейного бюджету для покупця, і завжди «живі» гроші – для виробника.

Організатори заходу запрошують усіх сільгоспвиробників та виробників харчової (переробної) промисловості області до участі у ярмарках вихідного дня. Свою продукцію тут можуть реалізовувати й особисті (селянські) та фермерські господарства, сільськогосподарські та інші приватні підприємства, що вирощують або виробляють овочі, фрукти, ягоди, молочну та м’ясну продукцію, саджанці і насіннєвий матеріал, борошно та круп’яну продукцію, мед, яйця та інше.
 

Останні новини Чернігівщини

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

 На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином

На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином 10:45

Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька.

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки 10:41

29 листопада о 21:47 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про пожежу пункту приймання та сортування твердих побутових відходів КП «Виробниче управління комунального господарства».

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків 10:39

Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року (включно) в області триватиме заборона на вилов річкових раків на період їх спарювання, винощування ікри та першої линьки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини