Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 13:56:26

Максимально зменшити обсяги споживання газу

03.03.2015   12:31Агенцiя

Таке завдання поставив керівникам областей Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час всеукраїнської селекторної наради, що відбулась 2 березня.

У селекторі з питань стану проходження опалювального сезону, показників споживання природного газу та рівня розрахунків за спожиті енергоносії взяв участь виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

Звертаючись до керівників регіонів, Геннадій Зубко зазначив, що в цілому в Україні опалювальний період проходить стало, без особливих ускладнень. І це не дивно, адже цьому передувало проведення цілого комплексу робіт з підготовки до зими.

Станом на 1 березня ліміти споживання газу, доведені постановою КМУ №296, вже використані. Проте, протягом опалювального періоду 2014-2015 років майже в усіх областях країни спостерігалось понадлімітне споживання газу. Найбільше перевищення споживання газу у Херсонській, Миколаївській та Чернігівській областях. Саме тому є нагальним питання зменшення обсягів споживання газу.

— Необхідно терміново вжити заходів щодо зменшення споживання газу теплопостачальними підприємствами та тримати це питання на особистому контролі, - підкреслив Геннадій Зубко.

Урядовець запропонував очільникам областей раніше вимикати теплопостачання за умови встановлення відповідного температурного режиму на дворі. У першу чергу це стосується південних регіонів держави.

Викликає занепокоєння і рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги. Так, станом на початок лютого заборгованість населення становила 13 мільярдів гривень. У січні було сплачено лише трохи більше 88% від нарахованих сум. Бажають кращого і розрахунки теплопостачальних підприємств за використаний газ. Наразі цей показник у середньому по країні складає 29%.

Крім того, з початку року спостерігається ще і зростання заборгованості із заробітної плати на 81 підприємстві теплоенергетики.

— Чернігівщина також має перевищення лімітів з використання газу. Це обумовлено тим, що середньодобова температура цієї зими була нижчою на 3 градуси ніж минулого року. Показник перебору за сім місяців опалювального сезону становить трохи більше 13%, — доповів Сергій Журман про стан справ на Чернігівщині.

Проте, за його повідомленням, в області постійно працюють над питанням зменшення обсягів споживання газу. Зокрема, упродовж останніх двох років за рахунок реконструкції котелень та тепломереж вдалося знизити споживання газу на 15%.

Рівень розрахунків теплопостачальних підприємств області за газ більший за середній в державі і складає майже 59%. Водночас, населення та бюджетні установи Чернігівщини стовідсотково розраховуються за спожитий газ.

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.